Indian Wells 2024. Hubert Hurkacz przegrał seta 0:6 po raz pierwszy od 2021 roku

Przemysław Kuwał

10/03/2024, 11:13 GMT+1

Hubert Hurkacz ma o czym myśleć. Polski tenisista został rozbity przez 37-letniego Gaela Monfilsa 6:0, 6:7(5), 6:2 i błyskawicznie pożegnał się z turniejem w Indian Wells. Szczególnie bolesny jest wynik pierwszego seta. Ostatni przypadek, kiedy Hurkacz nie wygrał w partii choćby gema, miał miejsce w 2021 roku.

Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP Marsylia

Ósmy na światowej liście Polak to aktualnie jeden z najlepiej serwujących tenisistów świata. A być może najlepszy, bo przecież w minionym sezonie to on posłał najwięcej asów.

0:6 Hurkacza. Monfils dokonał tego drugi raz

Tym bardziej szokujące jest to, co wydarzyło się w niedzielę nad ranem polskiego czasu w Indian Wells. W pierwszej partii meczu z Monfilsem Hurkacz jakby zupełnie zapomniał o swoim atucie. Przy serwisie niemiłosiernie się męczył, wygrał ledwie trzy punkty i żadnego gema.
Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce w listopadzie 2021 roku w Paryżu, kiedy Polak nie miał nic do powiedzenia w secie rozgrywanym przeciwko Novakowi Djokoviciowi. Wtedy jednak wszystkie gemy serwisowe Hurkacza kończyły się grą na przewagi.
Sety przegrywane przez wrocławianina do zera to niezwykła rzadkość, ale akurat Monfils dokonał tego już drugi raz. Udało mu się to również w 2019 roku, kiedy pokonał Hurkacza w Montrealu 6:4, 6:0.
Monfils dzięki niedzielnej wygranej stał się trzecim najstarszym zawodnikiem, który pokonał rywala z czołowej dziesiątki rankingu WTA. Starsi byli tylko Roger Federer i Stan Wawrinka.
Francuz w trzeciej rundzie w Indian Wells zagra z Cameronem Norriem z Wielkiej Brytanii.