Kolejny uraz Nadala. Występ w Australian Open pod znakiem zapytania

Łukasz Firchał

06/01/2024, 11:13 GMT+1

Po powrocie do rywalizacji na korcie, Rafael Nadal nie zdołał awansować do półfinału, a co więcej mógł doznać kolejnej kontuzji w Brisbane. 22-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema przegrał 7:5, 6:7 (6:8), 3:6 z Jordanem Thompsonem mimo trzech piłek meczowych.

Skrót meczu Nadal - Thompson w ćwierćfinale turnieju w Brisbane

Turniej w Brisbane stanowi dla tenisistów przetarcie przed pierwszymi zawodami o największą stawkę, czyli wielkoszlemowy Australian Open.

Liczy na powrót do treningów

Rafael Nadal do tej pory szedł przez imprezę przygotowującą jak burza. W ćwierćfinale los sparował Hiszpana z Jordanem Thompsonem. W trzecim secie doświadczony zawodnik miał już nawet trzy piłki meczowe, jednak nie udało mu się domknąć spotkania.
W trzeciej partii, przy stanie 4:1 dla Australijczyka, Nadal wezwał na kort fizjoterapeutę. Następnie wrócił do rywalizacji, ale przegrał 3:6 i całe spotkanie.
Po meczu przyznał, że jego udział w Australian Open nie jest pewny po tym, jak ponownie musiał mierzyć się z bólem. Długa przerwa tenisisty z Majorki oznacza, że nie można wykluczyć najgorszego.
- To podobne miejsce jak w zeszłym roku. Mam wrażenie, że to bardziej mięsień. Muszę zobaczyć, jak obudzę się jutro rano. To początek, a ja nie grałem w turnieju od tak długiego czasu. Mam nadzieję, że będę mógł ponownie trenować w przyszłym tygodniu i zagrać w Melbourne. Szczerze mówiąc, nie jestem jeszcze pewien na 100 procent - mówił poruszony dwukrotny zwycięzca Australian Open.

Rafael Nadal doznał kolejnego urazu

Pasmo urazów

To właśnie po występie w Melbourne w styczniu 2023 roku Nadal zaczął długi okres poza sportem. Latem przeszedł też zabieg zginacza biodra.
Powrót do rywalizacji wyglądał obiecująco, ponieważ na wschodnim wybrzeżu Australii Nadal odniósł przekonujące zwycięstwa w meczu otwarcia z byłym zwycięzcą US Open Dominikiem Thiemem, a następnie z Australijczykiem Jasonem Kublerem.