Wimbledon 2022. Magda Linette - Fernanda Contreras Gomez: wynik meczu i relacja - Tenis

27/06/2022, 18:47 GMT+2

Magda Linette gra dalej w Wimbledonie. Polska tenisistka w pierwszej rundzie pokonała Meksykankę Fernandę Contreras Gomez 6:1, 6:4.

30-letnia Linette przystąpiła do Wimbledonu po turniejowym zwycięstwie w deblu w Eastbourne. Dość przedziwnym, bo Polka w parze z Serbką Aleksandrą Krunić rozegrały tylko dwa mecze. W półfinale wygrały walkowerem z Amerykanką Sereną Williams i Tunezyjką Ons Jabeur, która zgłosiła kontuzję kolana. Spotkanie finałowe nie odbyło się z powodu urazu Łotyszki Jeleny Ostapenko, która występowała z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok.
W singlu w Eastbourne Linette odpadła w trzeciej rundzie (1/8 finału) po porażce z Ukrainką Łesią Curenko.

Dominacja Linette trwała w najlepsze

W Londynie przeciwniczką Polki (65. WTA) była kwalifikantka, zajmująca w rankingu 154. miejsce, Gomez. W wielkoszlemowych turniejach najlepszym osiągnięciem 24-letniej Meksykanki jest druga runda tegorocznego Rolanda Garrosa.
Linette dwukrotnie docierała do trzeciej rundy Wimbledonu. Ostatnio w zeszłym roku, dlatego była faworytką poniedziałkowego meczu.
Polka w czwartym gemie otwierającego seta przełamała serwis Gomez. Wyszła na prowadzenie 3:1, które za chwilę powiększyła na 4:1. Dominacja Linette na korcie trwała w najlepsze, bo dopisała kolejne przełamanie.
Kropkę nad i postawiła po 26 minutach gry. Wygrała 6:1.

W drugim secie wystarczył pojedynczy break

Drugi set był bardziej wyrównany. Walka trwała gem za gem do stanu 4:4, gdy Polka zanotowała trzecie przełamanie w spotkaniu.
Linette serwowała, by wygrać. Ta sztuka udała się jej po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej. Spotkanie trwało godzinę.
Następną rywalką Linette będzie Angelique Kerber (15.).
Magda Linette (Polska) - Fernanda Contreras Gomez (Meksyk) 6:1, 6:4
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl