Hubert Hurkacz poznał rywala w 3. rundzie turnieju ATP 1000 w Madrycie. Kim jest Daniel Altmaier?

Akt. 26/04/2024, 22:40 GMT+2

Po udanej inauguracji w turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie Hubert Hurkacz już może szykować się na mecz trzeciej rundy. Najlepszy polski singlista zmierzy się w nim z Niemcem Danielem Altmaierem.

Hurkacz awansował do 3. rundy turnieju ATP w Madrycie

Hurkacz, który na otwarcie miał tzw. wolny los, w drugiej rundzie pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 6:1, 7:5. Mecz trwał godzinę i 19 minut.

Już przed piątkowym meczem wrocławianina było wiadomo, że w przypadku awansu w 1/16 finału jego rywalem będzie Atlmaier.

Daniel Altmaier: kim jest kolejny rywal Hurkacza?

61. w rankingu ATP Niemiec (najwyżej był na 47. miejscu) w tej edycji turnieju w Madrycie odniósł dwa zwycięstwa i nie stracił jeszcze seta. Najpierw ograł Hiszpana Martina Landaluce'a 6:1, 7:5, a w piątkowe popołudnie nie dał szans utalentowanemu Francuzowi Arthurowi Flisowi (32.), wygrywając 6:2, 6:3.
25-latek zawodowo w tenisa gra dziesięć lat, jednak na grę w finale turnieju głównego cyklu wciąż czeka. W dorobku ma za to siedem triumfów w challengerach. Jego najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest 1/8 finału Rolanda Garrosa w 2020 roku. W ubiegłorocznej edycji zaś po pełnym zwrotów akcji pojedynku pokonał samego Jannika Sinnera. Po meczu nie mógł powstrzymać łez.

Łzy i emocje Daniela Altmaiera po triumfie w meczu z Jannikiem Sinnerem

Hubert Hurkacz - Daniel Altmaier: kiedy mecz w Mutua Madrid Open 2024?

Z Altmaierem dziewiąty w światowym rankingu Hurkacz jeszcze nie grał. Mecz o awans do 1/8 finału odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Dokładna godzina będzie znana w sobotę. Wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.
Zwycięzca tej konfrontacji w ćwierćfinale zmierzy się albo z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem, albo z triumfatorem starcia pomiędzy Taylorem Fritzem a Luciano Darderim.