Turniej WTA w Seulu. Jekaterina Aleksandrowa - Jelena Ostapenko: wynik meczu i relacja - Tenis

25/09/2022, 11:03 GMT+2

Jekaterina Aleksandrowa triumfowała w turnieju WTA 250 w Seulu. W finale Rosjanka pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 7:6 (7-4), 6:0. Dla tenisistki urodzonej w Czelabińsku to trzeci tytuł w karierze, a drugi w 2022 roku.

W finale doszło do starcia dwóch najwyżej rozstawionych zawodniczek w całym turnieju, a w meczu Aleksandrowej (24. WTA) z Ostapenko (19. WTA) trudno było wskazać jednoznacznego faworyta.

Set walki i gładkie zwycięstwo Aleksandrowej

Jak na zajmowane miejsca przystało, spotkanie od początku było niezwykle zacięte. Obie zawodniczki w pierwszej fazie pojedynku miały ogromne problemy z utrzymaniem własnych gemów serwisowych, czego efektem aż sześć przełamań tylko w pierwszym secie.
Wielkiej szansy na zwycięstwo w inauguracyjnej partii dwukrotnie nie wykorzystała Łotyszka. Przy stanie 6:5 miała piłkę setową, a w tie-breaku prowadziła już 2-0. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowała jednak Aleksandrowa, która wygrała 7-4 i zapisała tę odsłonę na swoje konto.
W drugim secie Ostapenko, wyraźnie podłamana przebiegiem rywalizacji, nie znalazła już sposobu na skutecznie grającą rywalkę. W trwającej zaledwie 24 minuty partii zdobyła zaledwie siedem punktów (przy 26 Rosjanki) i to Aleksandrowa mogła podnieść ręce w geście triumfu.

W turnieju głównym w Seulu wystąpiła jedna Polka - Magda Linette. Poznanianka zakończyła udział w imprezie na etapie ćwierćfinału, przegrywając w dwóch setach z Brytyjką Emmą Raducanu.

W Tokio także wygrała Rosjanka

W niedzielę odbył się również finał turnieju WTA 500 w Tokio. W spotkaniu decydującym o tytule Ludmiła Samsonowa (30. WTA) okazała się lepsza od Chinki Zheng Qinwen (36. WTA), zwyciężając 7:5, 7:5.
Dla 23-latki był to 18. wygrany mecz z 19 ostatnio rozegranych. W tym czasie Rosjanka triumfowała w imprezach w Waszyngtonie, w Cleveland, a teraz także w stolicy Japonii, dzięki czemu w poniedziałek zamelduje się w czołowej dwudziestce światowego rankingu.

Finał turnieju WTA 250 w Seulu:
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 2) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 1) 7:6 (7-4), 6:0.