Magda Linette - Emma Raducanu: wynik meczu i relacja - WTA 250 Seul - tenis

23/09/2022, 09:30 GMT+2

Magda Linette już poza turniejem WTA 250 w Seulu. Rozstawiona z trójką polska tenisistka przegrała w ćwierćfinale z kapitalnie dysponowaną Brytyjką Emmą Raducanu 2:6, 2:6.

30-letnia poznanianka (51. WTA) notowała ostatnio dobrą passę. W ubiegłym tygodniu dotarła do finału imprezy WTA w Chennai, a i w Seulu zaczęła od cennego zwycięstwa. W czwartek pokonała w trzech setach Kristinę Mladenović, mimo że w w drugiej partii była zmuszona do obrony dwóch piłek meczowych.
Dzień później, w ćwierćfinale, czekało ją zadanie zdecydowanie trudniejsze. Bo choć Raducanu notowana jest aktualnie niżej (77. WTA) od Polki, to jest uznaną marką na światowych kortach, ubiegłoroczną mistrzynią US Open.

Raducanu nie do złamania

Wcześniej z Brytyjką nigdy nie grała, a pierwsze zderzenie i pierwsze piłki okazały się niezwykle trudne. Linette ani się obejrzała, a było już 0:4. We wszystkich tych gemach zdołała urwać rywalce ledwie pięć punktów. Raducanu grała kapitalnie - rewelacyjnie serwowała, a jeszcze lepsza była w grze z głębi kortu.
Od piątego gema również Polka wskoczyła na zdecydowanie lepszy poziom, wyższy, niż prezentowała w meczu z Mladenović. Nie pozwoliło to na pogoń, ale dwa wygrane gemy dały nadzieję na seta numer dwa.
Jak znakomitą partię rozegrała Raducanu, niech świadczy fakt, że wygrała wszystkie 12 punktów po trafionym pierwszym serwisie.
Ogromna szansa na zmianę dynamiki meczu pojawiła się w drugim gemie drugiego seta. Linette po utrzymaniu podania fantastycznie rozpoczęła gema przy serwisie rywalki. Wygrała akcje po świetnym skrócie, zaraz błysnęła kombinacją loba i smecza i miała trzy piłki na przełamanie. Niestety, na tym etapie Raducanu się zmobilizowała i zgarnęła pięć kolejnych punktów.
I poszła za ciosem, bo za chwilę kontynuowała serię i bez większego trudu przełamała Polkę. Po kluczowy punkt sięgnęła zjawiskowym, squashowym returnem. Po tej akcji Linette poprosiła o przerwę medyczną, ale dość szybko wróciła do gry.
Po Linette było widać, że ma problem fizyczny, zbyt wolno pracowała na nogach, co sprawiało, że kolejne punkty trafiały na konto Raducanu. Inna sprawa, że Brytyjka grała w tym meczu po prostu za dobrze, by poznanianka była w stanie podjąć walkę.
Drugi set zakończył się zwycięstwem Raducanu 6:2.
Brytyjka w półfinale zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko lub reprezentantką Andory Victorią Jimenez Kasintsevą.