Roland Garros 2021. Barbora Krejcikova - Coco Gauff: wynik i relacja - Tenis

09/06/2021, 11:15 GMT+2

Barbora Krejcikova (33. WTA) po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju. W środowym ćwierćfinale Roland Garros 25-letnia Czeszka pokonała Amerykankę Cori Gauff (25. WTA) 7:6(6), 6:3. W najlepszej czwórce jej rywalką będzie Maria Sakkari, która wyeliminowała Igę Świątek 6:4, 6:4.

W pierwszym secie Krejcikova dokonała rzeczy niebywałej. Po słabym początku przegrywała 0:3, a przy 3:5 broniła przy serwisie rywalki piłkę setową. Nie pierwszy raz pokazała jednak, jak mocną stroną jest jej psychika. Z tej opresji wyszła bez szwanku, a przy 5:6 obroniła kolejne dwie piłki setowe.
To nie był zresztą koniec. W tie-breaku Amerykanka prowadziła już 6-4, a mimo to nie zdołała zakończyć partii. Pięć niewykorzystanych piłek setowych kompletnie ją podłamało.
Długo wydawało się, że drugi set będzie tylko formalnością. Uskrzydlona Czeszka wygrała pięć pierwszych gemów, ale wtedy, grająca już bez jakiejkolwiek presji, Gauff zaczęła spisywać się zdecydowanie lepiej.
17-latka obroniła pięć piłek meczowych, doprowadzając do stanu 3:5. W dziewiątym gemie serwująca Krejcikova sięgnęła jednak po możliwie największe zasoby koncentracji, zamykając partię i wygrywając mecz po godzinie i 54 minutach.