Roland Garros 2021. Iga Świątek - Maria Sakkari: wynik na żywo i relacja live - French Open

09/06/2021, 08:40 GMT+2

Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari w ćwierćfinale singla wielkoszlemowego French Open 4:6, 4:6. Greczynka była w środę doskonale dysponowana i wygrała zasłużenie. Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz w eurosport.pl.

Niestety, żegnamy się w kiepskich nastrojach. Iga Świątek odpadła z French Open. Dziękujemy Państwu za uwagę.
Sakkari mówi, że nie wierzy, co się właśnie wydarzyło. "Spełniły się moje marzenia" - przyznała Greczynka, która dzisiaj był jednak lepszą tenisistką.
Niestety, Świątek wyrzuciła return poza kort i przegrała mecz 4:6, 4:6. Szkoda.
40:30 - jeszcze jeden Iga.
Iga jeszcze się broni - 40:15.
Mamy trzy meczbole...
As serwisowy Sakkari - 30:0.
Niestety, Greczynka cały czas gra jak natchniona... 15:0.
Sakkari serwuje, by wygrać półfinał French Open.
Broni się jeszcze Iga Świątek. Polka doprowadza do stanu 4:5. Przed nami najważniejszy gem meczu. Czy Świątek uda się jeszcze przełamać Greczynkę? Trzymamy kciuki!
Serwuje Świątek, by pozostać w meczu.
Sakkari doskonale serwowała i Świątek nie znalazła na to odpowiedzi. Robi się coraz trudniej... Mamy 3:5.
Świątek wygrała swoje podanie po gemie, w którym obie zawodniczki miały swoje lepsze i gorsze momenty. Najważniejsze, że jest ciągle na styk. Polka przegrywa 3:4 i musi w końcu przełamać rywalkę. Może teraz?
Perfekcyjny gem serwisowy w wykonaniu Greczynki, która prowadzi już 4:2.
Świątek nie gra dziś swojego najlepszego tenisa, ale na pewno nie można jej odmówić walki i zaangażowania.
Świątek miała spore problemy w tym gemie. Przegrywała już 15:40. Od tego momentu zagrała jednak koncertowo i wygrała gema na własnych warunkach. Seria czterech punktów - to było Idze bardzo potrzebne.
Sakkari wygrała gema bez straty punktu... Polka wygląda gorzej fizycznie od swojej niezwykle pobudzonej rywalki.
Świątek wygrała gema serwisowego po przerwie medycznej.
Iga Świątek wróciła na kort.
W międzyczasie, w ćwierćfinale debla RG: Magda Linette i Bernarda Pera prowadzą z parą Anastasija Pawluczenkowa/Jelena Rybakina. Pierwszego seta wygrały 7:5.
Świątek poprosiła jednak, by przerwa medyczna odbyła się poza kortem. Także w tym momencie jest opatrywana, ale my tego nie widzimy.
Polka najwyraźniej ma jakieś problemy z udem, albo pachwiną.
Świątek poprosiła o pomoc fizjoterapeutki.
Sakkari zaczęła serwować bezpieczniej, ale na tyle precyzyjnie, by Polka nie mogła zrobić jej psikusa returnem. I faktycznie nasza zawodniczka niczym jej w tym gemie nie zaskoczyła. Greczynka prowadzi 2:0.
Fatalnie zaczyna się ta partia. Świątek przegrała swoje podanie, zdobywając tylko jeden punkt. Iga zrobiła kilka prostych błędów, co Greczynka wykorzystała z zimną krwią.
Zaczął się drugi set!
Świątek – Sakkari 4:6. Długie i wymagające wymiany. Świątek obroniła pierwszą piłkę setową, ale drugiej już nie zdołała. Pierwszy od 22 przegrany set przez Polkę we French Open.
Świątek – Sakkari 4:5. 0:30, po chwili 15:40 i przełamanie. Trudna sytuacja Świątek.
Świątek – Sakkari 4:4. Greczynka odpowiedziała imponująco. Nie oddała Świątek żadnego punktu.
Świątek – Sakkari 4:3. Gem wygrany do zera przez Świątek.
Świątek – Sakkari 3:3. Efektowny skrót Greczynki na 40:15, następnie potężny bekhend. Gem za gem.
Świątek – Sakkari 3:2. Pod presją była Świątek, ale obroniła trzy break pointy. Gem wygrany na przewagi.
Świątek – Sakkari 2:2. Świątek miała cztery break pointy, żadnego nie wykorzystała. Remis.
Świątek – Sakkari 2:1. Odrabia straty Sakkari, która także przełamała serwis Polki.
Świątek – Sakkari 2:0. Błyskawiczne przełamanie! Polka wykorzystała pierwszy z dwóch break pointów.
Świątek – Sakkari 1:0. Udany początek Polki. Pierwszy gem serwisowy wygrany do 30.
Zaczynamy. Serwuje Świątek.
Świątek i Sakkari już na korcie. Trwa rozgrzewka.
Koniec. Krejcikova ostatecznie wygrała 7:6 (8-6), 6:3 i awansowała do półfinału. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią pary Świątek - Sakkari. Ten pojedynek za kilkanaście minut na korcie centralnym.
Gauff walczy. Z 0:5 zrobiło się 2:5 i Amerykanka serwuje.
Wściekła Gauff roztrzaskała rakietę. 0:4. Półfinał jej ucieka.
Krejcikova idzie za ciosem. Czeszka prowadzi w drugim secie 2:0.
Długi, trwający godzinę i jedenaście minut, pierwszy set meczu Gauff i Krejcikovej. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowała Czeszka, która wygrała 8-6.
Na korcie centralnym rozpoczął się ćwierćfinał Gori Gauff - Barbora Krejcikova. Ten pojedynek wyłoni potencjalną rywalkę dla Świątek lub Sakkari. Amerykanka prowadzi 2:0. To po tym spotkaniu Polka zagra z Greczynką.

- Jest uroczą dziewczyną i niewiarygodną tenisistką - mówi o Świątek jej najbliższa rywalka z Grecji. Panie zmierzą się po raz pierwszy. Ale znają się dobrze, bo zdarza się, ze wspólnie trenują.
W środę jedenasty dzień French Open, który będzie pracowity i dla polskich zawodniczek, i dla polskich kibiców. W grze o półfinał singla zagra bowiem Iga Świątek, zaś o najlepszą czwórkę rywalizacji deblowej powalczy Magda Linette. Transmisje w Eurosporcie oraz w usłudze Eurosport Player. Relacja tekstowa w eurosport.pl.
Ćwierćfinał singla kobiet RG: Iga Świątek - Maria Sakkari 4:6, 4:6.
Ćwierćfinał debla kobiet RG: Magda Linette/Bernarda Pera - Anastasija Pawluczenkowa/Jelena Rybakina (transmisja w Eurosport Playerze) 7:5, 4:6 - trwa trzeci set
Autor: red / Źródło: eurosport.pl