Iga Świątek - Jessica Pegula: Martina Navratilova o formie polskiej tenisistki - US Open

08/09/2022, 06:32 GMT+2

Jak należy ocenić ćwierćfinałowy występ Igi Świątek? Polska tenisistka utrzymuje, że rozegrała najlepszy mecz w Nowym Jorku w karierze, ale jej entuzjazmu nie podziela Martina Navratilova. Legenda kobiecego tenisa stwierdziła, że taka gra może nie wystarczyć na tytuł w US Open.

Środowy mecz Świątek z Jessicą Pegulą o półfinał, wygrany przez Polkę 6:3, 7:6, ściągnął znakomite postaci. Na trybunach w Nowym Jorku można było dostrzec Lindsey Vonn, był też Mike Tyson. W towarzystwie tego ostatniego zwycięstwo Świątek oglądała legenda kobiecego tenisa Martina Navratilova, która krytycznie oceniła występ Polki.

Była tenisistka, obecnie ekspertka, na pytanie PAP, jak jej zdaniem zaprezentowała się Polka w ćwierćfinale, pokręciła głową i powiedziała, że grała bardzo niestabilnie.
Na sugestię, że mimo tego był to prawdopodobnie jej najlepszy mecz podczas tegorocznej imprezy, odparła "być może". - Ale niewiarygodne jest to, że dała się przełamać aż pięć razy w drugim secie. Nie wiem, czy da się w ten sposób zgarnąć tutaj całą pulę i wygrać turniej - zastanawiała się Navratilova.

Świątek odpowiada Navratilovej

Na konferencji prasowej do tych słów odniosła się polska tenisistka.
- Bez wątpienia był to mój najlepszy mecz nie tylko w tegorocznym US Open, ale generalnie w całej historii moich występów w tym turnieju. Jeśli chodzi o serwis, to jest pewna różnica w porównaniu z męskim tenisem, gdzie przełamanie często decyduje o wygraniu seta. Dla mnie nie ma to większego znaczenia, bo potrafię również dużo zrobić z głębi kortu. Skutecznie returnuję, wywieram presję i często przełamuję rywalki. Oczywiście mam nadzieję, że będę wygrywała gemy przy swoim serwisie, ale mam również dużo innych narzędzi - podkreśliła.
Teraz na jej drodze stanie Białorusinka Aryna Sabalenka, z którą ma dodatni bilans 3-1. W tym roku zmierzyła się z nią trzykrotnie i za każdym razem schodziła z kortu z wygraną w dwóch setach: w lutym w Dausze, w kwietniu w Stuttgarcie i w maju z Rzymie.
Półfinał US Open Świątek - Sabalenka w czwartek około 3 nad ranem polskiego czasu. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.
Autor: łup/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP