Iga Świątek - Claire Liu w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Kim jest rywalka Świątek - tenis

21/03/2023, 20:42 GMT+1

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w turnieju WTA 1000 w Miami. Będzie nią Amerykanka Claire Liu, która awansowała do drugiej rundy po kreczu Czeszki Kateriny Siniakovej.

Świątek podobnie jak w Indian Wells, gdzie dotarła do półfinału, miała w Miami wolny los w pierwszej rundzie. Wynikało to oczywiście z rozstawienia z numerem jeden. Polka musiała czekać na wyłonienie pierwszej rywalki.

Kontuzja Czeszki

Długo wydawało się, że będzie nią Siniakova (46. WTA), która we wtorek rywalizowała z reprezentantką gospodarzy Liu (59. WTA).
Czeszka wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim przy serwisie przeciwniczki prowadziła 3:2 i 40:15. Zamiast kolejnego przełamania była jednak kontuzja prawego nadgarstka.
Po długiej przerwie medycznej Siniakova wróciła do gry z zabandażowaną ręką. Walczyła, ale ból był zbyt silny. Musiała zrezygnować z dalszej rywalizacji. Oznacza to, że do drugiej rundy awans wywalczyła Liu.

Do trzech razy sztuka?

Nie dojdzie więcej, przynajmniej w Miami, do pierwszego pojedynku liderki światowego rankingu tenisistek i o pięć lat starszej liderki deblistek. Zamiast tego Świątek czeka starcie z Amerykanką, której to nie dała żadnych szans 11 marca w drugiej rundzie turnieju w Indian Wells (6:0, 6:1). Wcześniej obie tenisistki zmierzyły się raz - pod koniec grudnia 2018 roku w Auckland Polka również okazała się górą, ale potrzebowała na to trzech setów.
Mecz Świątek - Liu w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami zostanie rozegrany najprawdopodobniej w czwartek. Polka broni tytułu na Florydzie.

Nie ze Świątek w singlu, a z Linette w deblu?

O ile uraz nie okaże się poważny, Siniakova będzie rywalką Magdy Linette w pierwszej rundzie debla. Jej partnerką będzie jej rodaczka Barbora Krejcikova. Czeszki są najwyżej rozstawione w turnieju. Linette zagra w parze z Amerykanką Bernardą Perą, która z kolei wieczorem zmierzy się w singlu z Rosjanką Jewgieniją Rodiną. Zwyciężczyni tego meczu zagra w drugiej rundzie z poznanianką.