Iga Świątek - Claire Liu: wynik meczu i relacja - Indian Wells 2023 - Tenis

12/03/2023, 04:59 GMT+1

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Claire Liu 6:0, 6:1 w drugiej rundzie prestiżowego turnieju WTA 1000 w Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów). W 1/16 finału Polka zagra z Kanadyjką Biancą Andreescu.

Broniąca tytułu liderka światowego rankingu w pierwszej rundzie miała wolny los. O 1/16 finału walczyła z 56. zestawieniu WTA Liu. 22-letnia Amerykanka na otwarcie pokonała Słowaczkę Annę-Karolinę Schmiedlovą 7:6 (7-5), 6:3.

Z Liu 21-letnia Świątek zmierzyła się już w kwalifikacjach imprezy WTA w Adelajdzie w 2019 roku i wygrała w trzech setach.

Dominacja Świątek

W sobotnim starciu Polka dość sprawnie wygrała pierwszego gema, by następnie po zaciętej walce przełamać rywalkę. Niekorzystny rezultat już na początku zdeprymował Amerykankę, która w premierowej odsłonie nie była w stanie wygrać ani jednego gema.

Drugi set miał taki sam przebieg. Świątek szybko przełamała Liu, która nie mogła znaleźć sposobu, by zatrzymać wyżej notowaną przeciwniczkę. Dopiero w końcówce, po serii długich wymian zdołała utrzymać podanie i wygrać pierwszego w tym spotkaniu gema. Już w kolejnym Polka przypieczętowała jednak pewne zwycięstwo.
Kolejną przeciwniczką Świątek w Indian Wells będzie Andreescu (36. WTA), która wyeliminowała Amerykankę Peyton Stearns. Kanadyjka wygrała 4:6, 6:4, 6:3.

Wcześniej w sobotę w drugiej rundzie grała Magda Linette. Rozstawiona z "20" Polka przegrała z niżej obecnie notowaną Brytyjką Emmą Raducanu 6:7 (3-7), 2:6. Raducanu jest potencjalną rywalką Świątek w 1/8 finału.

W nocy z soboty na niedzielę spotkanie drugiej rundy rozegrała także Magdalena Fręch, która przegrała z czwartą rakietą świata Ons Jabeur 6:4, 4:6, 1:6. Był to pierwszy oficjalny mecz Tunezyjki po prawie dwumiesięcznej przerwie z powodu kłopotów zdrowotnych i zabiegu, jakiemu poddała się po odpadnięciu w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.