Iga Świątek - Alison Riske: wynik i relacja - turniej WTA 1000 w Rzymie

10/05/2021, 13:04 GMT+2

Iga Świątek z problemami rozpoczęła swój udział w turnieju WTA 1000 w Rzymie (pula nagród 1,577 mln euro). W pierwszym secie Amerykanka Alison Riske prowadziła już 4:1, by przy stanie 5:4 dla Polki zrezygnować z dalszej gry.

Zdecydowaną faworytką tego spotkania była Świątek. 15. zawodniczka światowego rankingu i zwyciężczyni wielkoszlemowego French Open 2020 już po raz drugi w ostatnich tygodniach mierzyła się z 30-letnią Amerykanką. 29 kwietnia w Madrycie ograła ją gładko 6:1, 6:1.

Nerwowy początek Świątek, potem pech rywalki

27. rakieta światowego rankingu tym razem postawiła się młodej Polce. Dwukrotnie przełamała ją już na początku spotkania i objęła prowadzenie 4:1.
Świątek nie mogła wyczuć kortu, miała problemy z przyczepnością. Świetne zagrania przeplatała prostymi błędami, po których była wyraźnie zdegustowana.
Od tego momentu było już tylko lepiej. Świątek opanowała emocje i zaczęła grać cierpliwie. To przełożyło się na zdobycze punktowe. 19-latka wygrała cztery gemy z rzędu i prowadziła 5:4.
W kolejnym gemie mecz niespodziewanie się zakończył. W jednej z wymian Riske doznała urazu lewej stopy. Po przerwie medycznej było wiadomo, że do gry już nie wróci.
Tym samym po 54 minutach Świątek awansowała do drugiej rundy. W niej zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą lub Amerykanką Madison Keys.
W pierwszej rundzie z turnieju w Rzymie odpadła Magda Linette. Poznanianka przegrała z Czeszką Petrą Kvitovą.
W turnieju grają jeszcze Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Obaj czekają na swoje inauguracyjne mecze.