Magda Linette - Petra Kvitova: wynik i relacja - WTA 1000 w Rzymie

10/05/2021, 11:44 GMT+2

Magda Linette już po pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem WTA 1000 w Rzymie (pula nagród 1,577 mln euro). Polka tylko w pierwszym secie potrafiła przeciwstawić się faworyzowanej Petrze Kvitovej. Potem na korcie rządziła Czeszka, która wygrała 1:6, 6:0, 6:2.

Po losowaniu było jasne, że szukającą formy po operacji kolana Polkę (46. WTA) czeka bardzo trudne zadanie. Kvitova to przecież 10. zawodniczka światowego rankingu.
Za Czeszką przemawiała również historia. Z Linette grała dwukrotnie - w Montrealu w 2016 roku oraz trzy lata później na Wimbledonie. W obu przypadkach nie pozostawiła Polce większych złudzeń.

Solidna Linette wykorzystała szansę

Trzecie starcie z Polką Kvitova rozpoczęła jednak niepewnie. Przegrała pierwszego gema, a w drugim popełniła dwa podwójne błędy przy własnym serwisie. Linette to wykorzystała.
W następnej partii Polka udowodniła, że potrafi grać do końca. Obroniła trzy break pointy i cieszyła się z prowadzenia 3:0.
Dopiero w czwarty gem padł łupem Czeszki, ale na więcej nie było jej stać. 31-latka wyglądała na kompletnie zagubioną, a w jej grze aż roiło się od prostych błędów. W sumie popełniła ich 16.
Natomiast Linette grała swoje i z zimną krwią wykorzystywała niemal każde potknięcie rywalki. Pierwszego seta wygrała wysoko i w pełni zasłużenie - 6:1.

Kvitova opanowała kryzys

W Rzymie pachniało sensacją, ale już od początku drugiego seta Kvitova robiła wszystko, by do niej doszło. Wymazała z pamięci to, co stało się w pierwszej odsłonie spotkania.
Tym razem to Linette wyglądała na nieco zrezygnowaną. Przeciwstawić się nie potrafiła i w konsekwencji przegrała aż 0:6.

Po nieco ponad godzinie rozpoczął się trzeci set. Niestety znów brylowała Kvitova. W sumie Czeszka wygrała aż dziewięć gemów z rzędu.
Dopiero przy 0:3 Linette przełamał jej dominację. Poznanianka wreszcie wykorzystała atut własnego serwisu. Niestety od stanu 4:2 dla Czeszki gemy wygrywała już tylko Kvitova, która po godzinie i 35 minutach awansowała do drugiej rundy.
O nią w Rzymie powalczy jeszcze trójka Polaków - Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.