Turniej WTA 1000 w Madrycie: Iga Świątek - Alison Riske - wynik meczu i relacja - tenis

29/04/2021, 14:53 GMT+2

Iga Świątek bardzo udanie rozpoczęła swój udział w silnie obsadzonym turnieju tenisowym rangi WTA 1000 w Madrycie. Rozstawiona z numerem 14. Polka bez najmniejszych problemów pokonała Amerykankę Alison Riske 6:1, 6:1.

Triumfatorka ubiegłorocznego French Open po raz pierwszy w tym roku zagrała na kortach ziemnych. Niedawno zakończył się turniej na "mączce" w Stuttgarcie, ale Świątek już wcześniej informowała, że nie weźmie w nim udziału.

Dobry serwis, kolejne przełamania

W pierwszej rundzie Polka, obecnie 17. w światowym rankingu, zmierzyła się z doświadczoną Amerykanką, która plasuje się o dziesięć lokat niżej. Panie nigdy wcześniej ze sobą nie grały. Po czwartkowej konfrontacji Riske zapewne nie będzie chciała zbyt szybko ponownie trafić na Świątek.
Pierwszy set spotkania był praktycznie bez historii. Polka od jego początku zdominowała wydarzenia na korcie. Bardzo dobrze serwowała, do tego dwukrotnie przełamała podanie rywalki, imponując celnym returnem. Riske po raz pierwszy wygrała gema przy stanie 1:5. Chwilę później było już jednak po sprawie.
Set trwał tylko 31 minut.
Druga partia przebiegała według podobnego scenariusza. Świątek nie zwalniała tempa i wygrywała gema za gemem. Amerykance nie można było odmówić ambicji. Bardzo się starała, by pozostać w grze, ale ostatecznie kolejne gemy padały łupem pewnej siebie Świątek. Tym razem Riske pierwszy raz wygrała swoje podanie, gdy było już 1:4.
W kolejnych dwóch gemach Polka nie pozostawiła jednak złudzeń rywalce, kto jest lepszy i ponownie wygrała seta 6:1.
W drugiej rundzie Świątek zmierzy się z kwalifikantką Laurą Siegemund (WTA 59). Niemka w swoim pierwszym meczu pokonała Ukrainkę Katerynę Kozłową (WTA 137) 6:4, 6:2.

Duże pieniądze do wygrania

Z numerem jeden rozstawiona w Madrycie jest Australijka Ashleigh Barty. Zgodnie z turniejową drabinką może być ona rywalką Świątek w trzeciej rundzie. W imprezie wystąpi też Magda Linette.

Pula nagród w Madrycie wynosi 2,55 mln euro. Zwyciężczyni zarobi 315 tys.
Turniej WTA 1000 w Madrycie:Iga Świątek - Alison Riske 6:1, 6:1
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl