Ramona Siebenhofer wygrywa drugi raz w ciągu dwóch dni

19/01/2019, 11:55 GMT+1

Ramona Siebenhofer odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Po piątkowej wygranej w zjeździe, w sobotę Austriaczka znów była najlepsza w tej konkurencji we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo.

Chociaż 27-letnia Siebenhofer w sobotę w swoim 112. starcie dopiero czwarty raz w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata (zawsze w zjeździe), to już przed zawodami można było zakładać, że tak się stanie.
W tym sezonie alpejskiego Pucharu Świata konkurencje szybkościowe padają bowiem łupem zawodniczek, które zwyciężają w pierwszym konkursie. Dwa kolejne triumfy notowały wcześniej Austriaczka Nicole Schmidhofer, Amerykanka Mikaela Shiffrin oraz Słowenka Ilka Stuhec. Siebenhofer dołączyła teraz do tego grona.

Lepiej niż w piątek

W sobotę Siebenhofer o cztery setne sekundy wyprzedziła rodaczkę Schmidhofer i o 0,51 Stuhec. Pod koniec pierwszej dziesiątki, odpowiednio na ósmej i dziewiątej pozycji, uplasowały się mające w dorobku złote medale olimpijskie Ester Ledecka i Lindsey Vonn.
Czeszka triumfowała rok temu w Pjongczangu w supergigancie, a Amerykanka w 2010 roku w Vancouver w zjeździe.
Dla Vonn był to dopiero drugi start po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. W piątek została sklasyfikowana na 15. miejscu. Polki w sobotę nie startowały.
W niedzielę alpejki czeka rywalizacja w supergigancie.