Narciarstwo alpejskie. Słowaczka Petra Vlhova z Kryształową Kulą

20/03/2021, 14:27 GMT+1

Alpejski sezon 2020/21 dobiega końca. Sobotni slalom kobiet w Lenzerheide wygrała Katharina Liensberger, która została również najlepszą slalomistką sezonu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Słowaczka Petra Vlhova.

Coraz mniej niewiadomych w alpejskich Pucharze Świata, który zakończy się w niedzielę w Lenzerheide. Tymczasem już w sobotę poznaliśmy zwycięzców w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet.
Najlepszym alpejczykiem sezonu został Francuz Alexis Pinturault, który zapewnił sobie także wygraną w klasyfikacji giganta.

Słowacki sukces

Chwilę później u kobiet Kryształową Kulę zgarnęła Vlhova. Do pełni szczęścia wystarczyło jej czwarte miejsce w slalomie. Została pierwszą Słowaczką, która stanęła na najwyższym stopniu podium na koniec sezonu.
W klasyfikacji slalomu zwyciężyła najlepsza w sobotę Liensberger. Austriaczka zdobyła również złoto na mistrzostwach świata w Cortina d'Ampezzo oraz wygrała w Are. Trzy wygrane i kilka miejsc tuż za podium zapewniło jej triumf w slalomie na koniec sezon.

W niedzielę Gąsienica-Daniel

- Dużo pracuję z trenerem mentalnym. Stąd też moje dobre wyniki – cieszyła się 23-latka.
W sobotę druga na metę wjechała Amerykanka Mikaela Shiffrin ze stratą 1,24 s, trzecia była Szwajcarka Michelle Gisin, wolniejsza od zwyciężczyni o 1,95 s.
Polki nie startowały. W niedzielę w ostatniej konkurencji sezonu - slalomie gigancie - mimo bolesnego urazu żeber pojedzie Maryna Gąsienica-Daniel.
Wyniki slalomu w Lenzerheide:1. Katharina Liensberger (Austria) 1.49,77 (53,87/55,90)
2. Mikaela Shiffrin (USA) strata 1,24 s (54,77/56,24)
3. Michelle Gisin (Szwajcaria) 1,95 (55,11/56,61)
4. Kristin Lysdahl (Norwegia) 1,99 (54,57/57,19)
5. Sara Hector (Szwecja) 3,11 (56,13/56,75)
6. Petra Vlhova (Słowacja) 3,15 (55,71/57,21)
Klasyfikacja generalna PŚ (30 z 31 zawodów):1. Petra Vlhova (Słowacja) 1392 pkt - zdobywczyni Kryształowej Kuli