Narciarstwo alpejskie: slalom równoległy w Lech Zuers - wyniki i relacja - Puchar Świata

27/11/2020, 20:54 GMT+1

Alexis Pinturault potwierdza dobrą dyspozycję. Francuz wygrał w austriackim Lech/Zuers jedyny w bieżącym sezonie slalom równoległy alpejskiego Pucharu Świata.

W finale Pinturault wyprzedził o 0,11 s Norwega Henrika Kristoffersena, odnosząc 30. w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ.

Wygrał i jest liderem

Trzecie miejsce w piątek zajął Niemiec Alexander Schmid, który pokonał najlepszego z reprezentantów gospodarzy Adriana Pertla. Polak Michał Jasiczek odpadł w eliminacjach, zajmując 51. miejsce.
29-letni Pinturalt objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W październiku Francuz zdobył punkty za czwarte miejsce w otwierającym sezon slalomie gigancie w Soelden.
Zawody w Lech/Zuers były drugimi w sezonie. Kolejne odbędą się w 5-6 grudnia we włoskiej Santa Catarina.

Gąsienica-Daniel również świetna

Dzień wcześniej świetnie w tym samym mieście poradziła sobie reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel. Również w slalomie równoległym zajęła dziewiąte miejsce. Był to największy sukces polskich alpejek od 35 lat.