Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym 2022. Shoma Uno ze złotym medalem: wyniki i relacja

26/03/2022, 15:38 GMT+1

Japończyk Shoma Uno został w Montpellier mistrzem świata w jeździe figurowej na lodzie. Srebrny medal zdobył jego rodak Yuma Kagiyama, a brązowy Amerykanin Vincent Zhou. Reprezentant Polski Władimir Samojłow odpadł z rywalizacji solistów po programie krótkim.

Uno, wicemistrz olimpijski sprzed czterech lat i brązowy medalista igrzysk w Pekinie, który prowadził po pierwszej części zawodów, otrzymał łączną notę 312,48 pkt.

Wykorzystał potknięcie rywala

Drugie miejsce zachował Kagiyama, który stracił do triumfatora blisko pięć punktów. Japończyk w lutym w stolicy Chin wywalczył olimpijskie srebro. Na najniższym stopniu podium stanął Vincent Zhou, tegoroczny wicemistrz olimpijski w konkursie drużynowym.
Amerykanin w Pekinie z powodu zakażenia koronawirusem nie przystąpił do rywalizacji solistów. Zhou po programie krótkim notował duża stratę do prowadzących Japończyków, ale skorzystał z potknięcia trzeciego z nich, Kazuki Tomono, który ostatecznie spadł na szóste miejsce.