Skoki narciarskie Sapporo 2023: wyniki i relacja - kwalifikacje do piątkowego konkursu

20/01/2023, 06:41 GMT+1

Norweg Halvor Egner Granerud wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był drugi. Łącznie pięciu Biało-Czerwonych wystąpi w zawodach.

Granerud nie miał sobie równych w kwalifikacjach na skoczni Okurayama. Norweg poleciał aż 138,5 m.
Drugi Kubacki uzyskał 133,5 m i stracił 9,3 pkt do zwycięzcy. Trzeci był Austriak Manuel Fettner, który skoczył 134 m.

Wszyscy Polacy z awansem

Łącznie pięciu Polaków wystąpi w piątkowych zawodach. Siódmy był Kamil Stoch (130,5 m), 11. miejsce zajął Piotr Żyła (128,5 m), 24. Aleksander Zniszczoł (124 m), a 45. Paweł Wąsek (116 m).
Do konkursu nie zdołał awansować słynny Noriaki Kasai. 50-letni japoński skoczek zajął 51. miejsce, notując zaledwie 0,4 pkt mniej od 50. Czecha Romana Koudelki.
Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 1010 punktów jest Kubacki. Nad drugim Granerudem ma 114 punktów przewagi. Natomiast trzeci Słoweniec Anze Lanisek zdobył 872 pkt.
Początek piątkowego konkursu w Sapporo o godzinie 8. Transmisja w TVN, Eurosporcie 2 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacja i wyniki na żywo w eurosport.pl.