Skok Roku 2019. Ryoyu Kobayashi zdobył nagrodę, Kamil Stoch na podium

01/01/2020, 12:27 GMT+1

Ryoyu Kobayashi zdobywcą nagrody Skok Roku. W zawodach Pucharu Świata w 2019 roku Japończyk uzyskał najdłuższą łączną odległość wszystkich prób. Kamil Stoch, który wywalczył tę symboliczną statuetkę przed dwoma laty, tym razem musiał zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium.

Kobayashi w 54 skokach narciarskich uzyskał w sumie 8272 m. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft - 7959 m, a trzecie Stoch - 7890,5 m.

Polacy w czołówce

Cała trójka startowała we wszystkich konkursach, ale Kraft i Stoch oddali po 53 skoki. Pierwszy z nich nie zakwalifikował się do drugiej serii zawodów w Garmisch-Partenkirchen, a drugiemu nie udała się ta sztuka w Zakopanem.
Czwarty w klasyfikacji Skoku Roku 2019 był Dawid Kubacki - 7887,5 m, a siódmy Piotr Żyła - 7544 m.
Nagroda Skok Roku, której pomysłodawcą jest dziennikarz sportowy, a obecnie poseł na Sejm Tomasz Zimoch, została przyznana po raz osiemnasty.
Od środy skoczkowie przystępują już do rywalizacji o nagrodę Skok Roku 2020. W Garmisch-Partenkirchen zostanie rozegrany drugi konkurs w ramach 68. Turniej Czterech Skoczni z udziałem pięciu Polaków.
We wtorkowych kwalifikacjach z najlepszej strony pokazał się Kubacki.
Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen w środę o godz. 14 na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze. Relacja na żywo w Eurosport.pl