Polska - Japonia: kiedy i o której godzinie mecz Ligi Narodów siatkarzy?

Akt. 08/07/2023, 23:41 GMT+2

Przed polskimi siatkarzami ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Rywalem zespołu Nikoli Grbicia w turnieju na Filipinach będzie lider tabeli. Kiedy i o której godzinie mecz z Japonią?

Tokio. Siatkówka: świetny blok Polaków w decydującym momencie 3. seta z Japonią

Biało-Czerwoni są na ostatniej prostej rywalizacji. Mają za sobą już trzy mecze podczas ostatniego turnieju fazy zasadniczej Ligi Narodów. Wszystkie zwycięskie. Najpierw wicemistrzowie świata po zaciętym boju pokonali Słowenię 3:2, potem ograli zawsze groźną Brazylię 3:1, a w sobotę poradzili sobie z Kanadą, wygrywając 3:0. Co ciekawe, było to dopiero pierwsze zwycięstwo Polaków w tej edycji bez straty seta. A rozegrali już jedenaście spotkań.

Polacy pokonali Kanadę

Ostatnim przeciwnikiem naszych siatkarzy w fazie zasadniczej będzie Japonia, która w obecnej edycji rozgrywek spisuje się rewelacyjnie. Drużyna francuskiego szkoleniowca Philippe'a Blaina, byłego asystenta Stephane'a Antigi w polskiej kadrze, w dziesięciu meczach LN odniosła komplet zwycięstw. Serię przerwała dopiero w sobotę, przegrywając z Włochami 1:3 (27:29, 26:28, 25:23, 20:25). Mimo to Japonia z 27 punktami utrzymała prowadzenie w tabeli LN. Dalej są Włochy i Polska.
Spotkanie Polska - Japonia odbędzie się w niedzielę 9 lipca. Początek o godzinie 13.00 polskiego czasu. Wynik i relacja w eurosport.pl.
Turniej finałowy LN zostanie rozegrany w Gdańsku (19-23 lipca). Awans - oprócz gospodarzy Polaków oraz prowadzącej w tabeli Japonii - mają zapewniony już reprezentacje USA, Argentyny, Słowenii, Brazylii i Włoch. O ostatnie wolne miejsce walczą Francja i Holandia.