Dwie twarze Polaków w drugim meczu Ligi Narodów

Akt. 08/06/2023, 14:08 GMT+2

Drugi mecz i drugie zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów. W 2. kolejce fazy grupowej Biało-Czerwoni wygrali z Iranem 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13), choć początek spotkania na to nie wskazywał.

Polska - Niemcy w siatkówce mężczyzn

Do czwartkowego meczu obie drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach - Biało-Czerwoni opromienieni pokonaniem mistrzów olimpijskich Francuzów 3:1, rywale po gładkiej porażce z Japończykami 0:3.
To Irańczycy grali z nożem na gardle, wisiało nad nimi widmo niezakwalifikowania się do fazy finałowej Ligi Narodów (Polacy mają pewne miejsce jako gospodarz), jednak początkowo nerwy dały o sobie znać w ekipie Nikoli Grbicia.

Powtórka z rozrywki

Bo choć Biało-Czerwoni nieźle weszli w mecz, wypracowali nawet przewagę 15:11, potem jeszcze 22:21, to kiedy przyszło do decydujących momentów pierwszego seta, do głosu doszli odrabiający straty z każdą minutą Irańczycy. I tak Polacy przegrali tę partię 23:25, wygrywając tylko jedną z ostatnich pięciu piłek.
Drugi set był bardziej wyrównany, ale była powtórka z rozrywki. Problemy Biało-Czerwonych z koncentracją w samej końcówce i jeszcze raz 23:25.
Polacy dali się wyszaleć Irańczykom i dopiero wtedy przeszli do ofensywy. Kiedy nie mieli już nic do stracenia, wznieśli się na poziom z meczu z Francuzami. 25:21 w trzecim, 25:15, aż wreszcie 15:13 w tie-breaku z dreszczykiem emocji w postacji wideoweryfikacji przy piłce meczowej - to była reprezentacja, jaką w lipcu w Gdańsku polscy kibice będą chcieli widzieć w turnieju finałowym.
W Nagoi przed Polakami jeszcze mecze z Bułgarią oraz Serbią.

Wynik meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Narodów 2023:

Polska - Iran 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13)
Format rozgrywek pozostał taki sam, jak w zeszłym roku - każda z 16 rywalizujących w Lidze Narodów reprezentacji wystąpi w trzech turniejach, w każdym czekają ją cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Gdańsku (19-23 lipca).