Kadra reprezentacji Polski na ME siatkarzy 2021. Skład Polaków na Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn

30/08/2021, 09:41 GMT+2

Skład Polaków na mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021 prezentuje się imponująco. W turnieju zaprezentują się wszyscy zawodnicy obecni na niedawnych igrzyskach olimpijskich w Tokio. A i na tym nie koniec gwiazd, bo trener Vital Heynen wysłał dodatkowe powołania.

Od połowy sierpnia w Spale trenowało 15 siatkarzy - 12, którzy wzięli udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio oraz trzech dodatkowo powołanych przez trenera Vitala Heynena. To środkowy Norbert Huber, przyjmujący Tomasz Fornal i libero Damian Wojtaszek.
Kadra na ME będzie liczyć 14 graczy. Z grupy wypadł Huber.

Skład Polaków na Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal;
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski;
libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Zaczną 2 września

Pierwszy mecz w ramach turnieju - których współorganizatorami są Polska, Czechy, Finlandia i Estonia - mistrzowie świata rozegrają w Krakowie 2 września, a ich rywalami będą Portugalczycy. W kolejnych spotkaniach w grupie A zmierzą się w tym samym mieście z: broniącymi tytułu Serbami (4 września), Grekami (5 września), rodakami Heynena Belgami (6 września) i Ukraińcami (8 września).

Połowa meczów 1/8 finału i ćwierćfinałowych odbędzie się w Gdańsku, a walka w strefie medalowej będzie miała miejsce w Katowicach. Finał i mecz o brązowy krążek zaplanowano na 19 września.

Podczas poprzedniej edycji ME, której gospodarzem były Belgia, Holandia, Słowenia i Francja, Polacy stanęli dwa lata temu na najniższym stopniu podium.

Najbliższa będzie okazją dla Biało-Czerwonych do poprawy nastroju po występie w igrzyskach. Wskazywani jako jedni z głównych faworytów do triumfu gracze odpadli w ćwierćfinale po porażce 2:3 z Francuzami, którzy potem sięgnęli po złoto.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl