Numery odpadały z koszulek. Kuriozalne sceny na mistrzostwach świata

15/10/2023, 06:11 GMT+2

Nietypowy obrazek mogli zaobserwować kibice śledzący pierwszy ćwierćfinał mistrzostw świata w rugby. W pierwszej połowie starcia Walii z Argentyną w oczy rzucały się przede wszystkim mocno wybrakowane koszulki ekipy z Europy.

Reprezentacja RPA w rugby pokonała Anglików w finale PŚ

Trzeba przyznać, że spotkanie na Stade Velodrome w Marsylii od początku przebiegało dość zaskakująco. A to chociażby za sprawą mięśniowej kontuzji południowoafrykańskiego arbitra Jaco Peypera, jednego z najlepszych na świecie, który później nie wrócił już na boisko.

Podwójna porażka Walijczyków

Media społecznościowe opanował jednak zupełnie inny temat. Mowa o czerwonych koszulkach Walijczyków, które nie prezentowały się tak, jak na wagę meczu przystało.
Po zaledwie kilku akcjach z pleców zawodników zaczęły bowiem odpadać nieudolnie przyklejone białe numery, co powodowało dyskomfort zarówno wśród komentatorów, sędziów, jak i publiczności.
Co ciekawe, wielu rugbistów - w tym Gareth Davies czy Liam Williams - całkowicie straciło swoje numery jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa.

Tak wyglądały koszulki Walijczyków po zaledwie kilku minutach meczu

Na platformie X (dawniej Twitter) wielu kibiców żartowało, że sytuacja miała na celu zmylenie przeciwników, a by do tego doprowadzić użyto popularnego na całym świecie kleju w sztyfcie.
Co ciekawe, po pierwszej połowie wyspiarze prowadzili 10:6, a po zmianie strojów w przerwie nie szło im już tak dobrze. Finalnie przegrali 17:29 i odpadli z turnieju.
W drugim sobotnim ćwierćfinale Irlandia przegrała z Nową Zelandią 24:28. W niedzielę Anglia zagra z Fidżi (17.00), a rywalem Francji będzie Republika Południowej Afryki (21.00).
Mistrzostwa świata zakończą się 28 października.