Eliminacje mistrzostw świata 2023. Wynik i relacja z pierwszego meczu Polska - Kosowo - Piłka ręczna

06/04/2023, 19:28 GMT+2

Już tylko kataklizm pozbawi reprezentację Polski awansu na tegoroczne mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. W pierwszym spotkaniu dwumeczu barażowego podopieczne Arne Senstada wygrały bowiem w Bielsku-Białej z Kosowem 36:22 (17:6). Rewanż odbędzie się 12 kwietnia w Prisztinie.

Polki pokonały Rosjanki grają dalej w ME

W listopadowym losowaniu par eliminacyjnych Polkom dopisało szczęście. Wprawdzie Biało-Czerwone były w gronie zespołów rozstawionych, to mogły trafić chociażby na groźne Czeszki, Austriaczki czy Słowaczki. A trafiły na reprezentację, która jeszcze nigdy w swojej historii nie uczestniczyła w imprezie mistrzowskiej.

Popis przed przerwą

Nie może zatem dziwić, że to faworyzowane gospodynie zdecydowanie lepiej weszły w mecz. Od początku bardzo skuteczne w ataku były Aleksandra Olek czy Karolina Kochaniak-Sala.
Ekipa Senstada dodatkowo znakomicie broniła, długimi fragmentami nie dając sobie rzucić ani jednej bramki. Po 30 minutach różnica między zespołami wynosiła aż 11 trafień (17:6).

Blisko remisu po przerwie

W drugiej połowie Polki nie grały już tak agresywnie, co dało pole do popisu drużynie z Bałkanów, szczególnie w ofensywie. Dość powiedzieć, że zawodniczki z Kosowa zdobyły po przerwie o dziesięć goli więcej niż przed nią.
Ostatecznie nie uchroniło ich to jednak przed wysoką porażką. Biało-Czerwone wygrały 36:22 i są w świetnej sytuacji przez zaplanowanym na 12 kwietnia w Prisztinie rewanżem.
Tegoroczny mundial odbędzie się w Danii, Norwegii i Szwecji w dniach 30 listopada - 17 grudnia.