Dylan Nahi z najładniejszym golem 2. kolejki w Lidze Mistrzów, Nicolas Tournat najlepszym obrotowym

Lukasz Lasia

22/09/2023, 14:26 GMT+2

Nie od dziś wiadomo, że skrzydłowy Industrii Kielce Dylan Nahi słynie ze zdobywania efektownych bramek. Trafienie Francuza z meczu Ligi Mistrzów z norweskim Kolstad zostało uznane za najpiękniejsze w całej 2. kolejce, a jego kolega z drużyny i rodak Nicolas Tournat został wybrany najlepszym obrotowym.

Nahi z najlepszym golem 2. kolejki Ligi Mistrzów

Kielczanie niemal w całości kontrolowali czwartkowy mecz i ostatecznie pokonali mistrza Norwegii 32:30. Nahi zdobył cztery bramki, a ta z 20. minuty na 9:7 wygrała zestawienie pięciu najpiękniejszych w minionej serii gier.

Francuzi z Kielc wyróżnieni

23-letni skrzydłowy mistrzów Polski ładnie zbiegł do koła, otrzymał wtedy podanie od Aleksa Dujszebajewa i stojąc tyłem do bramki, a także mając przy sobie dwóch rywali, zaskoczył bramkarza Torbjoerna Bergeruda przepięknym rzutem. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Zapowiadając filmik z pięcioma najefektowniejszymi golami w mediach społecznościowych Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wymownie napisano: "Numer jeden pozostawi cię bez słowa".

Drugie miejsce EHF przyznała graczowi GOG Gudme Hansowi Aaronowi Mensingowi za kapitalny rzut w okienko na początku drugiej połowy środowego meczu z Orlen Wisłą Płock. Duński lewy rozgrywający dosłownie zdjął pajęczynę z bramki strzeżonej przez doświadczonego Mirko Alilovicia. Wicemistrzowie Polski przegrali to spotkanie 26:30.
Nahi nie był jedynym wyróżnionym graczem kieleckiej drużyny w tej serii gier. Najlepszym obrotowym został wybrany jego rodak Nicolas Tournat, autor pięciu goli w Norwegii.

Tournat w najlepszej siódemce 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Podwójna parada

Polskich wątków nie było w zestawieniu pięciu wyróżnionych obron kolejki. Najefektowniejszą, zdaniem europejskiej federacji, wykonał bramkarz Barcelony Emil Nielsen w hitowej potyczce z obrońcą tytułu Magdeburgiem. Duńczyk popisał się podwójną paradą przy rzutach rodaka Magnusa Saugstrupa. Duma Katalonii zrewanżowała się Niemcom za porażkę z półfinału poprzedniej edycji, zwyciężając pewnie 32:20.