Górnik blisko sukcesu, ale musi zadowolić się remisem

21/11/2023, 22:25 GMT+1

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze mają za sobą kolejny mecz w Lidze Europejskiej. Tym razem grali na wyjeździe ze szwajcarskim HC Kriens w ramach czwartej kolejki. Spotkanie zakończyło się remisem 30:30.

HC Kriens-Luzern prowadzi 15 do 14 po 1. połowie meczu z Górnikiem Zabrze w Lidze Europejskiej

W poprzednim meczu między tymi zespołami zabrzanie wygrali u siebie 32:28. W grupie B mieli przed wtorkowym starciem dwa zwycięstwa i porażkę, podczas gdy rywale zanotowali trzy przegrane z rzędu.

Świetna bramka Górnika Zabrze przy stanie 14:12 w 1. połowie meczu z HC Kriens-Luzern

Jednak po pierwszej połowie spotkania rewanżowego to szwajcarski zespół prowadził minimalnie 15:14.

W drugiej odsłonie Górnik walczył o odrobienie strat. I udało się, na dziesięć minut przed końcem prowadził 25:22. Należało tylko zachować koncentrację i utrzymać korzystny wynik.
Niestety polski zespół nie zdołał tego dokonać. Spotkanie zakończyło się remisem 30:30.
Taki wynik oznacza, że Górnik pozostał wiceliderem grupy i ma pięć punktów. Z kompletem zwycięstw prowadzi Hannover-Bungdorf (8 pkt). Trzeci jest AEK Ateny (2 pkt), a ostatnie Kriens (1 pkt).
HC Kriens - Górnik Zabrze 30:30 (15:14)