Łomża Vive Kielce poznała rywala w finale Ligi Mistrzów

18/06/2022, 17:43 GMT+2

W drugim półfinale Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych FC Barcelona pokonała THW Kiel 34:30 (19:18). O tytuł katalońska drużyna zagra w Łomżą Vive Kielce.

W sobotę w Lanxess Arenie w Kolonii wyłoniono dwóch finalistów Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. Pierwszy półfinał zakończył się wygraną mistrzów Polski, którzy pokonali Telekom Veszprem 37:35.

Wielkie emocje od początku

Początek drugiego półfinału, który miał wyłonić rywali dla kielczan, był bardzo wyrównany. Spotkanie od gola rozpoczęli wicemistrzowie Niemiec po tym, jak efektownym rzutem kontrę wykorzystał Niclas Ekberg (1:0).
W pierwszych dziesięciu minutach oba zespoły grały na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować minimum dwubramkowej przewagi (4:4).
Hiszpanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie dopiero po upływie kwadransa. Aleix Gomez wprawdzie nie pokonał Niklasa Landina z rzutu karnego, jednak popisał się celną dobitką, wprawiając w euforię sporą grupę fanów Dumy Katalonii na trybunach (10:9).
Ekipa z Kilonii szybko doprowadziła do wyrównania, a w 20. minucie było już 13:12 dla THW, kiedy piąty raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Patrick Wiencek.
Końcówka pierwszej połowy przebiegła pod dyktando Barcelony. Kilkadziesiąt sekund przed przerwą gracze Antonio Carlosa Ortegi wyszli na upragnione, dwubramkowe prowadzenie 19:17. Ostatniego i zarazem kontaktowego gola wbił jednak Wiencek, ustalając rezultat tej części gry na 19:18 dla Katalończyków.

Koncert Barcelony po przerwie

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli Hiszpanie. W 36. minucie po trafieniu Gomeza, już dziesiątym tego dnia w jego wykonaniu, było 23:20.
Dziesięciokrotni triumfatorzy Ligi Mistrzów grali w tym fragmencie jak w transie, a po bramce Brazylijczyka Haniela Langaro prowadzili różnicą czterech goli (27:23).
Kilończycy nie mieli pomysłu, jak powstrzymać świetnie dysponowanych rywali, którzy z biegiem czasu jedynie powiększali przewagę. W 49. minucie wynosiła ona już sześć trafień na korzyść Barcelony (31:25).
Podopieczni Filipa Jichy dość niespodziewanie złapali wiatr w żagle, a na niespełna cztery minuty przed końcem, po kilku prostych błędach Dumy Katalonii, przegrywali już tylko 29:32.
Hiszpanie nie dali sobie jednak wypuścić zwycięstwa z rąk i ostatecznie triumfowali 34:30, awansując do niedzielnego finału.
FC Barcelona - THW Kiel 34:30 (19:18)
W starciu decydującym o tytule Barcelona zagra z Łomżą Vive Kielce, a w meczu o trzecie miejsce THW zmierzy się z Telekom Veszprem. Transmisje z niedzielnych spotkań na antenie Eurosportu 1 i w Eurosporcie Extra w Playerze.