Vardar Skopje - Vive Łomża Kielce, wynik meczu, skrót i relacja - Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

19/11/2020, 19:51 GMT+1

Piłkarze ręczni Vive Łomża Kielce odnieśli piąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem mistrzowie Polski wygrali w Macedonii z Vardarem Skopje 33:29. Po siedmiu kolejkach wciąż są liderami grupy A.

linklink W poprzednich sześciu meczach zdobyli dziewięć punktów. Wygrali cztery spotkania, po razie zremisowali i przegrali.
Z kolei Macedończycy plasowali się na szóstym miejscu. Trzeba jednak zaznaczyć, że zdołali rozegrać zaledwie trzy kolejki. Poszło im średnio. Zanotowali kolejno porażkę, zwycięstwo i remis.
Pierwsza połowa spotkania w Skopje zaczęła się wręcz idealnie dla gospodarzy. Vive nie radziło sobie w ataku i szybko przegrywało nawet 1:5.
Od tego stanu zawodnicy Tałanta Dujszebajewa grali już tylko lepiej. Stopniowo odrabiali straty, a na przerwę schodzili przy prowadzeniu 16:13.
Duża w tym zasługa bramkarza Andreasa Wolffa, który zanotował aż dziewięć skutecznych interwencji.
W drugiej odsłonie tego spotkania gra była wyrównana. Mistrzom Polski to pasowało, ponieważ cały czas utrzymywali przewagę 2-3 bramek.
Ostatnie 20 minut meczu było jednak nerwowe. Gospodarze zdołali zniwelować straty i wszystko zaczęło się od nowa.
Wtedy odpowiedzialność za wynik na swoje barki wziął Alex Dujshebaev. Hiszpan zaczął grać jak natchniony, a macedońscy zawodnicy kompletnie nie wiedzieli, jak go powstrzymać. Vive znów odskoczyło na kilka bramek i przewagi już nie oddało.
Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 33:29, a Dujshebaev zakończył spotkanie z dziesięcioma trafieniami.
Vardar Skopje - Łomża Vive Kielce 29:33 (13:16)
Vardar Skopje: Borko Ristovski, Robin Cantegrel – Lovro Jotic 6, Ivan Cupic 5, Timur Dibirow 5, Goce Georgievski 4, Stojanche Stoilov 3, Patryk Walczak 2, Glieb Kałarasz 1, Christian Dissinger 1, Filip Taleski 1, Ante Gadża 1 ,Marko Vujin, Dimitar Dimitrioski, Josip Vekic, Marko Mishevski .
Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff – Alex Dujshebaev 10, Nicolas Tournat 4, Daniel Dujshebaev 4, Arciom Karalek 3, Sigvaldi Gudjonsson 2, Władysław Kulesz 2, Szymon Sićko 2, Igor Karacic 2, Tomasz Gębala 2, Branko Vujovic 1, Angel Fernadez Perez 1, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak, Krzysztof Lijewski.

Autor: Skrz/łup/kwoj / Źródło: eurosport.pl