Wybrzeże Kości Słoniowej najlepszą drużyną Afryki

Akt. 11/02/2024, 23:31 GMT+1

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej triumfowali w rozgrywanym w ich kraju turnieju o Pucharu Narodów Afryki. W niedzielnym finale w Abidżanie pokonali Nigerię 2:1.

Nigeria awansowała do 1/8 finału PNA

Iworyjczycy przeważali przez całą pierwszą połowę, ale po golu Williama Troost-Ekonga niespodziewanie przegrywali. Po przerwie byli bardziej skuteczni. Do wyrównania doprowadził Franck Kessie, a decydujący cios, dziewięć minut przed upływem podstawowego czasu gry zadał Nigeryjczykom Sebastien Haller.
Iworyjczycy, którzy po fazie grupowej zmienili selekcjonera, po raz trzeci w historii okazali się najlepsi na kontynencie. Poprzednio reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zwyciężyła w turnieju o Puchar Narodów Afryki w 1992 i 2015 roku.

Brązowy medal dla RPA

Trzecie miejsce w tegorocznej imprezie zajęła Republika Południowej Afryki, która w sobotę - po remisie 0:0 - pokonała w rzutach karnych Demokratyczną Republikę Konga 6-5.