Nieudany rewanż Aston Villi. Matty Cash bez finału Ligi Konferencji

Akt. 10/05/2024, 00:50 GMT+2

Matty Cash i jego Aston Villa nie zagrają w finale Ligi Konferencji. W rewanżowym meczu półfinałowym lepszy od drużyny reprezentanta Polski okazał się Olympiakos Pireus, który wygrał 2:0.

Matty Cash

Czwarty obecnie zespół angielskiej ekstraklasy musiał odrabiać dwubramkową stratę ze spotkania przed własną publicznością (2:4). Wówczas hat-trickiem popisał się najlepszy strzelec Olympiakosu Ayoub El Kaabi.

Także w rewanżu Marokańczyk wpisał się na listę strzelców jako pierwszy mimo wyraźnej przewagi drużyny z Birmingham w pierwszych minutach. El Kaabi w 10. bez kłopotu posłał piłkę do pustej bramki, zdobywając dziewiątego gola w LK, który dał mu samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. 30-letni napastnik ma też w tym sezonie pięć trafień w Lidze Europy: dwa w eliminacjach i trzy w fazie grupowej.

Ten sam piłkarz ustalił wynik w 81. minucie. Początkowo gola nie uznano ze względu na pozycję spaloną, ale decyzja została zmieniona po analizie tej sytuacji przez VAR. Dla Olympiakosu to pierwszy w historii klubu awans do finału europejskich pucharów.

W drużynie z Anglii Cash grał od początku spotkania do 86. minuty.

Olympiakos - Fiorentina: kiedy i gdzie finał Ligi Konferencji?

Finałowym rywalem Olympiakosu 29 maja w Atenach będzie Fiorentina, która w środę zremisowała na wyjeździe z Club Brugge 1:1, ale awansowała dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 3:2. W obu spotkaniach w belgijskiej ekipie wystąpił Michał Skóraś.

Fiorentina do finału awansowała po raz drugi z rzędu. Przed rokiem przegrała mecz o trofeum z West Ham United. W ekipie zwycięzców zagrał wówczas bramkarz Łukasz Fabiański.