Liga Konferencji UEFA: Gent - West Ham United - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

Akt. 13/04/2023, 22:55 GMT+2

Ćwierćfinały Ligi Konferencji UEFA rozpoczęte. Pierwszym czwartkowym meczem było starcie Gent Kamila Piątkowskiego z West Ham United, w którym padł remis 1:1. Były stoper Rakowa Częstochowa nerwów związanych z tym spotkaniem raczej nie zapomni. Cała piłkarska Polska czeka zaś na wynik rywalizacji Lecha Poznań z Fiorentiną

Gent West Ham

Dzięki udanej i sensacyjnie długiej przygodzie Kolejorza wciąż nowy, trzeci pod względem prestiżu puchar europejski spotkał się w naszym kraju z o wiele większym niż wcześniej zainteresowaniem. Nic dziwnego, każdy kibic chce wiedzieć, w jakim towarzystwie znalazł się mistrz kraju.
Rollercoaster emocji
A jest to towarzystwo więcej niż przyzwoite. Nie brakuje przedstawicieli najlepszej ligi świata, uznanej marki z Włoch czy lokalnych potęg lig ze średniej klasy europejskiej.
I taka też właśnie ekipa zainaugurowała rywalizację w najlepszej ósemce rozgrywek. W jedynym ćwierćfinale rozgrywanym o 18:45 belgijski Gent podejmował dumnie reprezentujący Anglię West Ham. Paradoksalnie różnicy kilku poziomów między rozgrywkami nie było widać, a gospodarze na otwierające trafienie Danny'ego Ingsa z doliczonego czasu gry pierwszej połowy odpowiedzieli w 57. minucie golem Hugo Cuypersa.
Co więcej, to Gent był tego wieczora lepszy, bardziej zasługiwał na zwycięstwo i na rewanż do Londynu może lecieć pełen nadziei. Fabiański w czwartek tradycyjnie w meczu pucharowym nie zagrał, zastąpiony przez Alphonse'a Areolę.
A Piątkowski? Dla niego był to prawdziwy rollercoaster emocji. Przyłożył się do przyzwoitej gry zespołu w rozegraniu, lecz zasłynął też z chwili nieuwagi przy golu, gdy wspólnie z kolegami zaspał przy wznowieniu gry z autu. Potem zaś otrzymał żółtą kartkę w 73. minucie.
Bezpośredni czerwony kartonik ujrzał już także w samej końcówce za wślizg w nogi Lucasa Paquety na linii pola karnego. Po chwili sędzia podszedł do stanowiska VAR, aby sprawdzić całą sytuację, początkowo z zamysłem weryfikacji rzutu karnego. Podjął jednak zgoła odmienną decyzję - anulował karę dla Polaka, gwiżdżąc przepisowe wejście i wskazując na rozpoczęcie gry z rzutu rożnego.
Piątkowski, który w sekundę z antybohatera zamienił się w bohatera, wpadł w szał radości jakby to właśnie on strzelił gola. Urok czasów wideoweryfikacji w pigułce...
Zwycięzca ter pary zmierzy się w półfinale z lepszym z duetu Anderlecht - Alkmaar. Niewykluczone, że w kolejnej rundzie dojdzie do starcia belgijskiego, gdyż ekipa z przedmieść Brukseli wygrała 2:0. Właściwie pozamiatane jest też w rywalizacji Lecha z Fiorentiną, w której ekipa z Florencji triumfowała na wyjeździe 4:1. Bazylea z Niceą walczą w najlepsze, w Szwajcarii padł remis 2:2.
Rewanże zostaną rozegrane w czwartek 20 kwietnia.