Forma reprezentacyjna. Trzy gole Piątka w Turcji

28/01/2024, 16:54 GMT+1

Krzysztof Piątek show nad Bosforem. Polski napastnik strzelił trzy gole w meczu Basaksehiru z Konyasporem, doprowadzając zespół ze Stambułu do wygranej 3:2 w 23. kolejce tureckiej ekstraklasy.

Kontrowersja. Zdaniem sędziego Piątek symulował

Piłkarz reprezentacji ma już na koncie dziesięć trafień w tym sezonie. Robi to tym większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wszystkie zaliczył od 5 listopada.

Efektowny powrót

W niedzielnym meczu gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, a oba gole strzelił Duńczyk Louka Prip. W drugiej połowie Piątek dał popis gry, zdobywając bramki w 67. (z rzutu karnego), 79. i 92. minucie.
W tabeli Istanbul Basaksehir zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 30 punktów. Prowadzi Fenerbahce Stambuł - 57.
Piątek trafił do tureckiego klubu w lipcu 2023 roku. W przeszłości występował w barwach Lechii Dzierżoniów, Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi, Milanu, Herthy Berlin, Fiorentiny i Salernitany.
W reprezentacji Polski rozegrał dotychczas 27 meczów i strzelił 11 goli.