Kosztowny błąd w 102. minucie. Piątek nie został bohaterem

Akt. 20/02/2024, 09:47 GMT+1

Krzysztof Piątek nie wykorzystał rzutu karnego, a jego Basaksehir przegrał na własnym stadionie z Kayserisporem 2:3. Dla Polaka była to pierwsza nietrafiona jedenastka od ponad dwóch lat.

Dwa gole Krzysztofa Piątka z Frosinone

W poniedziałkowym spotkaniu w Stambule faworytem byli wyżej plasujący się w tabeli gospodarze. Po pierwszej połowie zdecydowanie bliżej zwycięstwa byli jednak goście, którzy prowadzili 2:0.

Mógł być bohaterem, został antybohaterem

Niedługo po przerwie bramkę kontaktową zdobył Deniz Turuc, ale w 84. minucie gola na 3:1 strzelił Aylton Boa Morte.
Basaksehir nie zamierzał się poddawać. Straty zmniejszył Hamza Gureler, a w doliczonym czasie podopieczni Cagdasa Atana stanęli przed znakomitą szansą na doprowadzenie do remisu.
Dokładnie w 102. minucie do rzutu karnego podszedł Piątek. 28-latek szukał 13. trafienia w tym sezonie ligi tureckiej, ale jego strzał w znakomitym stylu obronił bramkarz Bilal Bayazit, ratując wygraną drużynie z Kayseri.
Dla reprezentanta Polski była to pierwsza niewykorzystana jedenastka od przeszło dwóch lat. Poprzednio napastnik nie trafił z rzutu karnego 14 lutego 2022 roku w spotkaniu Serie A pomiędzy Spezią a Fiorentiną (1:2).
Po 26 kolejkach Basaksehir ma 33 punkty i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Kayserispor jest 11. (32). Prowadzi Galatasaray (69).
Basaksehir - Kayserispor 2:3 (0:2)
Bramki: Turuc (58.), Gureler (89.) - Nazon (9.), Karimi (15.), Boa Morte (84.).