Kolejny gol i rekord Szymańskiego

Akt. 04/12/2023, 21:45 GMT+1

Sebastian Szymański strzelił kolejnego gola dla swojego klubu Fenerbahce Stambuł. Tym razem reprezentant Polski trafił w wygranym 4:1 meczu z Sivassporem w 14. kolejce tureckiej ekstraklasy. Przy okazji Szymański poprawił jeden ze swoich rekordów kariery.

Sebastian Szymański o debiutanckim golu w kadrze

Poniedziałkowe spotkanie zaczęło się idealnie dla polskiego pomocnika. W 17. min Dusan Tadić podał z lewego skrzydła do wbiegającego w pole karne Szymańskiego, ten uderzył bez przyjęcia i otworzył wynik meczu.

Szymański z rekordem

Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Irfan Can Kahveci. Po przerwie gola dla Sivassporu strzelił Rey Manaj. Następnie Alaaddin Okumus skierował piłkę do własnej bramki, a w 75. min wynik na 4:1 ustalił Edin Dżeko, któremu asystował Tadić. Szymański rozegrał cały mecz.

Sebastian Szymański cieszy się z gola

Dla reprezentanta Polski było to siódme ligowe trafienie w obecnym sezonie. Ma także cztery asysty. Licząc wszystkie rozgrywki klubowe, po 25 meczach może pochwalić się już 10 golami oraz dziewięcioma kluczowymi podaniami w barwach Fenerbahce.
Jest to najlepsze osiągnięcie w karierze 24-letniego Polaka. W zeszłym sezonie Szymański strzelił dziesięć goli i miał siedem asyst dla holenderskiego Feyenoordu. Potrzebował do tego 40 meczów.
Obecny klub reprezentanta Polski ma 37 pkt i prowadzi w lidze dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od drugiego Galatasaray Stambuł.