Szymański się nie zatrzymuje. Jego klub blisko fazy grupowej Ligi Konferencji

25/08/2023, 08:29 GMT+2

Sebastian Szymański zdobył bramkę w pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji. W Stambule jego Fenerbahce pokonało FC Twente aż 5:1. Dla Polaka był to trzeci gol w tych rozgrywkach w obecnym sezonie, a czwarty wliczając też ligę turecką.

Szymański po meczu z Niemcami

Szymański od początku był jednym z najaktywniejszych piłkarzy gospodarzy. Już w pierwszej połowie zaliczył asystę przy trafieniu Jaydena Oosterwolde'a, a po przerwie dał swojej ekipie prowadzenie 2:1.
Sam pokonał golkipera rywali w 60. minucie, gdy wykorzystał dobre podanie od Brazylijczyka Freda i uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Udany początek Szymańskiego w Fenerbahce

Reprezentant Polski przeniósł się tego lata do Turcji z Feyenoordu Rotterdam. We wcześniejszych rundach eliminacji Ligi Konferencji zdobywał bramki w starciach z mołdawskim FC Zimbru (5:0) i słoweńskim Mariborem (3:0).
W poniedziałek strzelił także gola w wyjazdowej potyczce Fenerbahce z Samsunsporem w drugiej kolejce tureckiej ekstraklasy (2:0).
Rewanż w Enschede zostanie rozegrany 31 sierpnia. Początek o 19.00.
Fenerbahce - FC Twente 5:1 (1:1)
Bramki: Oosterwolde (33.), Szymański (60.), Kahveci (63., 74.), Tadić (90., z karnego) - Ugalde (20.).