Buksa czaruje w Turcji. Probierz miał nosa

Akt. 10/11/2023, 21:52 GMT+1

Adam Buksa ma już na swoim koncie pięć trafień w obecnym sezonie tureckiej ekstraklasy. W piątkowym meczu 12. kolejki Super Lig wzbogacił swoje statystyki o gola i asystę. Jego Antalyaspor aż 4:0 pokonał na wyjeździe Ankaragucu.

Adam Buksa z golem i zmarnowanym rzutem karnym w play-offach MLS

Buksa wpisał się na listę strzelców w 70. minucie, podwyższając prowadzenie gości na 3:0, a chwilę później został zmieniony. Wcześniej, w 8. minucie, asystował przy golu Szweda Sama Larssona na 1:0.
Z ławki rezerwowych gości mecz oglądał Jakub Kałuziński. Z kolei bramkarzem drużyny ze stolicy był Rafał Gikiewicz.
Antalyaspor ma 18 punktów i jest siódmy. Prowadzi Galatasaray Stambuł z dorobkiem 31 pkt po 11 spotkaniach.

Probierz może być zadowolony

Buksa jest jednym z trzech napastników (obok Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego) powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza na listopadowe mecze z Czechami (el. mistrzostw Europy) i Łotwą (towarzyski).
27-latek wystąpił również w ostatnich meczach kadry – z Wyspami Owczymi (31 minut i gol) oraz Mołdawią (19 minut).
Łącznie w 11 meczach reprezentacji uzbierał 6 trafień.
Do końca sezonu 2023/2024 Buksa wypożyczony jest do Antalyasporu z Lens.