Adam Buksa strzelił gola w meczu Antalyaspor - Pendikspor

Akt. 07/05/2024, 01:52 GMT+2

Napastnik reprezentacji Polski Adam Buksa wpisał się na listę strzelców w meczu ligi tureckiej. W poniedziałek trafił dla Antalyasporu, ale jego zespół przegrał u siebie z walczącym o utrzymanie Pendiksporem 1:2 w spotkaniu 35. kolejki rozgrywek.

Buksa: stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej

Polski piłkarz zdobył już 15. bramkę w sezonie. Daje to Buksie piąte miejsce w klasyfikacji strzelców.
27-letni reprezentacyjny napastnik trafił do siatki w 13. minucie, wykorzystując rzut karny. Goście odpowiedzieli dwiema bramkami jeszcze przed przerwą. W ekipie z Antalyi całe spotkanie rozegrał również młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Kałuziński.

Adam Buksa cieszy się z gola w meczu Antalyaspor - Pendikspor

Antalyaspor z 45 pkt. plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli.
14 trafień w tym sezonie odnotował do tej pory Krzysztof Piątek z Istanbul Basaksehir, a dziewięć Sebastian Szymański z Fenerbahce Stambuł.

Najlepsi strzelcy w Turcji

W klasyfikacji strzelców prowadzi z dorobkiem 23 bramek Argentyńczyk Mauro Icardi z drużyny Galatasaray Stambuł, która na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu jest liderem, wyprzedzając Fenerbahce o sześć punktów.
Oba zespoły znad Bosforu mają gigantyczną przewagę punktową nad resztą stawki i zapewniły sobie już prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.