Bayern zawstydzony w Superpucharze Niemiec. Kane nie pomógł

Akt. 13/08/2023, 06:41 GMT+2

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z RB Lipsk 0:3 w meczu o Superpuchar Niemiec. Wydarzeniem dnia był debiut w bawarskiej ekipie Harry'ego Kane'a, pozyskanego za ponad 100 milionów euro. Wszystkie gole dla gości wbił Dani Olmo.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Aktualny mistrz Niemiec Bayern po raz 17. wystąpił w meczu o krajowy superpuchar i po raz siódmy zszedł z boiska pokonany. Drużyna z Lipska, triumfator Pucharu Niemiec w zeszłym sezonie, po raz drugi stanęła przed szansą na to trofeum i zrewanżowała się monachijczykom za ubiegłoroczną porażkę 3:5.
Spotkanie w Monachium było popisem Olmo. Hiszpański pomocnik gości strzelanie rozpoczął już w trzeciej minucie, a tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. W minucie 68., wykorzystując rzut karny, ustalił wynik.

Kane zadebiutował w Bayernie

W tym momencie na boisku był już Kane, który w 63. minucie zastąpił Mathysa Tela.