Bayern Monachium - Real Madryt: dwa gole w ciągu kilku minut, Bayern dopadł Królewskich

Akt. 01/05/2024, 00:12 GMT+2

Było źle, ale wystarczyło raptem kilka minut drugiej połowy, by Bayern Monachium na dobre udowodnił, że w Lidze Mistrzów jest innym zespołem niż w niemieckiej ekstraklasie. Bawarczycy zadali dwa szybkie ciosy, dzięki którym wyszli na prowadzenie w półfinałowym meczu z Realem Madryt. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Bayern Monachium – Arsenal w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów

W pierwszej połowie Bayern nie grał źle, ale to Królewscy wykorzystali pierwszą stworzoną sytuację i cieszyli się z gola. Nic zatem dziwnego, że piłkarze gospodarzy schodzili do szatni w niezbyt dobrych nastrojach.
Jednak w drugiej odsłonie Bawarczycy wzięli się do pracy.

Powrót z dalekiej podróży

Zaczęło się w 53. minucie. To wtedy uruchomiony na prawym skrzydle Leroy Sane zdecydował się na indywidualną akcję. Reprezentant Niemiec przedarł się w pole karne i oddał mocny strzał na dalszy słupek. Było 1:0.

Leroy Sane strzelił gola dla Bayernu

Drugi cios Bayern zadał w minucie 57. Chwilę wcześniej Lucas Vazquez sfaulował w polu karnym Jamala Musialę i sędzia podyktował "jedenastkę". Potężnym uderzeniem popisał się Harry Kane.
Zespół z Monachium wrócił z dalekiej podróży.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Rewanż w Madrycie już 8 maja.