Bayern Monachium pewnie pokonał SV Darmstadt. Harry Kane kontuzjowany

16/03/2024, 20:01 GMT+1

Piłkarze Bayernu Monachium wygrali z ostatnim w tabeli SV Darmstadt 5:2 w sobotnim spotkaniu Bundesligi. Słodko-gorzki występ zaliczył najlepszy strzelec rozgrywek Harry Kane, który zdobył tego dnia bramkę, ale następnie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Kane trafił do siatki tuż przed przerwą, na 2:1. Dzięki tej bramce Anglik stał się pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który w swoim debiutanckim sezonie strzelił minimum 31 goli.
Poprzedni najlepszy wynik należał do Uwe Seelera (30 trafień dla HSV w sezonie 1963/1964).

Kane goni Lewandowskiego

Aktualnie kibice zastanawiają się, czy 30-latek wyrówna, lub ewentualnie poprawi, absolutny rekord pod względem liczby zdobytych bramek w jednym sezonie ligi niemieckiej, od 2021 roku należący do Roberta Lewandowskiego (41).
Napastnikowi szyki może pokrzyżować kontuzja, jakiej doznał w sobotnim meczu. Kane, próbując dobiec do piłki, wpadł z impetem na słupek i w 82. minucie musiał opuścić boisko.
Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.
Finalnie gracze Bayernu pokonali Darmstadt 5:2. Dla gości, oprócz Anglika, trafiali: Jamal Musiala (dwukrotnie), Serge Gnabry i Mathys Tel, a dla gospodarzy: Tim Starke i Oscar Vilhelmsson.
W tabeli Bawarczycy mają aż siedem punktów straty do prowadzącego Bayeru Leverkusen. Aptekarzy w tej kolejce czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z Freiburgiem (niedziela, 15.30).

SV Darmstadt - Bayern Monachium 2:5 (1:2)