Dwa gole Adriana Benedyczaka w meczu Catanzaro - Parma

17/09/2023, 21:14 GMT+2

Adrian Benedyczak powrócił wzmocniony do Parmy po pierwszym w karierze zgrupowaniu reprezentacji Polski. W niedzielnym meczu Serie B z Catanzaro strzelił dwa gole w zaledwie kwadrans. Zasłużony włoski klub, właśnie m.in. dzięki trafieniom naszego napastnika, jest liderem na zapleczu włoskiej ekstraklasy.

Reprezentacja Polski dotarła do Tirany

Wychowanek Pogoni Szczecin dosyć niespodziewanie został powołany na wrześniowe mecze kadry przez byłego już selekcjonera Fernando Santosa. Ani dla niego, ani dla drużyny okres ten wymarzony jednak nie był.

Kolejny karny wykorzystany

Drużyna narodowa przegrała 0:2 w zawstydzającym stylu w wyjazdowym starciu z Albanią, a z półamatorami z Wysp Owczych była w stanie strzelić tylko dwa gole. Benedyczak w żadnym ze spotkań nie zagrał, a ze słabszym rywalem nie znalazł się nawet w meczowej kadrze.
Trudne dni w reprezentacyjnej szatni okazały się jednak dla Adriana cennym doświadczeniem. Świeżo po powrocie potwierdził to w barwach klubowych. W 40. minucie meczu z Catanzaro miał już dublet. Wówczas zamienił na gola podanie jednego z kolegów, z kolei 15 minut wcześniej wykorzystał rzut karny (już trzeci w sezonie).
23-letni snajper, który po bardzo mocnej pierwszej połowie na drugą już nie wyszedł, jest jednym z najważniejszych zawodników lidera Serie B (w niedzielę Parma wygrała 5:0). Z czterema golami ligowym zajmuje też drugie miejsce w klasyfikacji strzelców po pięciu kolejkach.