Spektakularny rajd, idealny strzał. Widowiskowy gol Polaka na Sycylii

24/10/2023, 08:29 GMT+2

Arkadiusz Reca przypomniał się selekcjonerowi reprezentacji Polski Michałowi Probierzowi. Piłkarz drugoligowej włoskiej Spezii błysnął w poniedziałek w ligowym meczu z Palermo (2:2). 28-latek strzelił gola po efektownym rajdzie przez ponad pół boiska.

Trening reprezentacji przed meczem z Mołdawią

Po 30 minutach starcia na Sycylii grający na lewym wahadle Reca zanotował przechwyt na własnej połowie i w zawrotnym tempie ruszył do przodu. Był nie do zatrzymania, uciekł wszystkim rywalom, zwiódł jednego z nich i zza zasłony uderzył perfekcyjnie, tuż przy słupku. Lepiej tego zrobić nie mógł. Było to jego drugie trafienie w obecnych rozgrywkach Serie B.
W tym samym spotkaniu w barwach Spezii wystąpili jeszcze bramkarz Bartłomiej Drągowski i pomocnik Szymon Żurkowski, który zaliczył asystę przy drugim golu.

Nadzieja na powrót do reprezentacji

Dobra forma Recy może sprawić, że powróci jego temat powołania do reprezentacji Polski. Po raz ostatni wystąpił w niej 24 marca ubiegłego roku w towarzyskim meczu przeciwko Szkocji (1:1). Selekcjonerem był wtedy jeszcze Czesław Michniewicz. Jak dotąd 28-latek uzbierał 15 występów w drużynie narodowej.
Biało-Czerwoni najbliższe spotkanie rozegrają 17 listopada w Warszawie przeciwko Czechom. Zwycięstwo sprawi, że zachowają szansę bezpośredniego awansu na Euro 2024. Wciąż trzeba będzie jednak liczyć na wpadkę Czechów z Mołdawią.