Gol Arkadiusza Milika i wygrana Juventusu w derbach Turynu

07/10/2023, 21:13 GMT+2

Derby Turynu dla Juventusu. Drużyna Starej Damy wygrała u siebie z Torino 2:0, a wynik meczu ustalił celnym strzałem głową Arkadiusz Milik.

Milik o atmosferze w reprezentacji Polski przed meczem z Wyspami Owczymi

Na początku drugiej połowy bramkę dla Starej Damy zdobył Federico Gatti. W 62. minucie Filip Kostić dośrodkował z rzutu rożnego, a Milik strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką. To jego drugie trafienie w tym sezonie Serie A. Wcześniej strzelił jedynego gola w wygranym 1:0 meczu z Lecce.
Szczęsny nie wpuścił bramki w trzeciej z rzędu ligowej potyczce. Wcześniej Juventus zremisował bezbramkowo z Atalantą Bergamo i pokonał 1:0 Lecce. Reprezentant Polski nie stracił gola od 23 września, gdy jego drużyna uległa 2:4 Sassuolo.

Skorupski kontra Inter

Po zwycięstwie nad Torino, Juventus zbliżył się na dwa punkty do prowadzącego Interu Mediolan, który zremisował 2:2 z Bologną Łukasza Skorupskiego. Polski bramkarz wyjmował piłkę z siatki po golach Francesco Acerbigo i Lautaro Martineza. Piłkarze z Bolonii zmniejszyli stratę po trafieniu Riccardo Orsoliniego z rzutu karnego, a w 52. minucie wyrównał Joshua Zirkzee.
Inter drugi raz w sezonie stracił punkty w lidze. Po ośmiu kolejkach Nerazzurri prowadzą w Serie A z dorobkiem 19 pkt, a zajmujący trzecie miejsce Bianconeri mają 17 pkt. Wiceliderem z 18 pkt jest AC Milan, który w sobotę wieczorem zmierzy się z Genoą.