Serie A. Inter pokonał Udinese na wyjeździe i zbliżył się do mistrzostwa

Akt. 08/04/2024, 23:04 GMT+2

Takimi meczami i takimi zwycięstwami zdobywa się tytuły. Mogło się wydawać, że Inter chciał na ostatniej prostej sezonu podsycić jeszcze emocje mistrzowskiego wyścigu w Serie A. Klub z Mediolanu, zdecydowany lider tabeli, po bardzo trudnym meczu wygrał jednak 2:1 z Udinese w 31. kolejce i bardzo zbliżył się do Scudetto.

Inter - Atletico i PSV - Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów (źródło: Getty Images)

Zespół ze Stadio Giuseppe Meazza przez znakomitą część rozgrywek ligowych był właściwie poza konkurencją reszty włoskich klubów. Zdobył najwięcej bramek, stracił najmniej, tylko raz na 30 wcześniejszych spotkań zaznał smaku porażki, wyraźnie odjeżdżając reszcie rywali.

Nie poprzestali na jednym golu

W poniedziałek na gola Lazara Samardzicia z pierwszej połowy - strzelonego po serii nieporozumień obrońców Interu - lider Serie A odpowiedział niedługo po przerwie, gdy z rzutu karnego trafił Hakan Calhanoglu.
I wszystko wskazywało na to, że na tym poprzestanie. Aż do 5. minucie doliczonego czasu gry.
Wtedy to Davide Frattesi dobił z bliska zatrzymany na słupku strzał jednego z kolegów, dzięki czemu trafił za trzy w być może jednym z kluczowych wieczorów dla mistrzowskiego tytułu.
Ekipa Simone Inzaghiego na siedem meczów przed końcem ma nad drugim Milanem aż 14 pkt przewagi. 22 kwietnia obie ekipy zmierzą się jeszcze w derbach Mediolanu w ramach 33. kolejki i wtedy już walka o Scudetto może zostać rozstrzygnięta na dobre.

Udinese - Inter 1:2

Bramki: Lazar Samardzić (40.) - Hakan Calhanoglu (55. karny), Davide Frattesi (90+5.)