Paulo Dybala starł się z Matteo Guendouzim podczas derbów Rzymu

07/04/2024, 15:00 GMT+2

Derby Rzymu to nie tylko wielkie święto kibiców i piłkarzy, ale też ogromne, często niezdrowe emocje na boisku. W sobotnim starciu AS Roma z Lazio zadbali o nie zwłaszcza Argentyńczyk Paulo Dybala i Francuz Matteo Guendouzi.

Lazio zremisowało z Romą 1:1

183. Derby della Capitale zakończyły się skromną wygraną Romy (z Nicolą Zalewskim na ławce rezerwowych) 1:0. Bramkę tuż przed przerwą zdobył strzałem głową Gianluca Mancini, który wykorzystał świetnie dośrodkowanie Dybali.

Przypomniał mu porażkę w finale mundialu

W 65. minucie asystent przy trafieniu starł się z Guendouzim. Francuski pomocnik Lazio złapał za kark napastnika Romy, który zrewanżował się tym saym. Obu piłkarzy musiał rozdzielać sędzia Marco Guida oraz kilku innych zawodników obu drużyn. "Bójka Dybali z Guendouzim. Iskry posypały się podczas derbów Rzymu, padają obelgi" - relacjonował dziennik "Corriere dello Sport'.
To nie był jednak koniec. Ostatnie słowo chciał mieć Dybala, który na odchodne wyjął spod getry i pokazał graczowi Lazio ochraniacz ze zdjęciem, na którym całuje puchar za zdobycie mistrzostwo świata w 2022 roku. W ten sposób przypomniał mu porażkę w finale w Katarze. Argentyńczyk pojawił się wówczas na murawie tuż przed końcem dogrywki (3:3), a w konkursie jedenastek wykorzystał swoją próbę. Z kolei Francuz całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Napięcie między Dybalą a Guendouzim utrzymywało się również po ostatnim gwizdku. Widać to choćby na zdjęciach Argentyńczyka świętującego tuż przed Francuzem. Ten z kolei miał namawiać gracza Giallorossich do potyczki w tunelu.

Dybala uciszył Guendouziego

Dzięki wygranej Roma umocniła się na piątym miejscu w tabeli. Lazio jest siódme.