Derby Rzymu bez goli i Zalewskiego. Sensacyjna porażka Napoli

12/11/2023, 21:50 GMT+1

Z dużej chmury mały deszcz - tak można podsumować niedzielne derby Rzymu. Lazio zremisowało bezbramkowo z AS Roma. Wydarzeniem niedzieli była sensacyjna porażka obrońców tytułu Napoli z Empoli 0:1.

Lazio zremisowało z Romą 1:1

Na Stadio Olimpico kibice zobaczyli wprawdzie gola autorstwa Bryana Cristante w 13. minucie, ale z powodu pozycji spalonej arbiter anulował bramkę. Lazio miało nieco więcej okazji bramkowych. W 25. minucie bliski pięknego trafienia był Luis Alberto, jednak uderzył w słupek. Świetną szansę miał też Alessio Romagnoli. Znakomitą interwencją popisał się jednak Rui Patricio. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Giallorossich przesiedział Nicola Zalewski.
Ekipa Maurizio Sarriego pierwszy raz od 1996 roku zachowała czyste konto w trzech meczach w derbach Rzymu w Serie A. Tym samym Jose Mourinho jest pierwszym szkoleniowcem Romy od czasów Caro Mazzone (1994-95), który w trzech kolejnych meczach przeciwko Lazio nie strzelił gola.

Albańczyk i Ukrainiec zaleźli za skórę Napoli

Największą sensację w 12. kolejce sprawiło Empoli, pokonując na Stadio Diego Armando Maradona Napoli 1:0. Jedyną bramkę w meczu, i na dodatek pięknej urody, zdobył w pierwszej doliczonej przez sędziego minucie Ukrainiec Viktor Kovalenko. Zwycięstwa nie byłoby bez rewelacyjnie spisującego się w bramce przyjezdnych Albańczyka Etrita Berishy.
W zespole mistrza Włoch Piotr Zieliński grał od 54. minuty. W 63. na placu w ekipie Empoli pojawił się Bartosz Bereszyński. Sebastiana Walukiewicza zabrakło w kadrze z powodu kontuzji.