Empoli pokonało w niesamowitych okolicznościach AS Romę i zostaje w Serie A

Akt. 27/05/2024, 07:22 GMT+2

Zespół Empoli, którego piłkarzami są Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Szymon Żurkowski, po golu M'Baye Nianga w 93. minucie pokonał w ostatniej kolejce Romę 2:1. W ten sposób utrzymał się we włoskiej ekstraklasie.

Bereszyński po meczu z Niemcami

Tym samym trzecim spadkowiczem zostało Frosinone, które w bezpośrednim spotkaniu uległo Udinese 0:1.
Piłkarze Empoli do ostatniej serii meczów przystąpiło z 16. pozycji, czyli pierwszej spadkowej. W niedzielny wieczór uciekli z niej w 13. minucie, kiedy prowadzenie w spotkaniu z Romą dał im Matteo Cancellieri. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Houssem Aouar.
Jeden punkt nie dawał nic ekipie trenera Davide Nicoli, ale w jednej z ostatnich akcji meczu gola na 2:1 wbił Niang.
To sprawiło, że na 16. lokatę spadło Frosinone.

Polacy na boisku

Bereszyński zaczął spotkanie w podstawowym składzie i grał do 67. minuty. Walukiewicz pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, a Żurkowski był rezerwowym. W rzymskiej drużynie do 80. minuty grał Nicola Zalewski.

Wielka radość ekipy Empoli. Zostaje w Serie A

Poza Frosinone, Serie A w tym sezonie opuszczą ekipy Sassuolo oraz Salernitany, której zawodnikiem jest Mateusz Łęgowski.
Remisem mistrzowski sezon zakończył Inter. Zespół z Mediolanu dzięki dwóm golom Marko Arnautovica podzielił się punktami z Veroną. Skończyło się wynikiem 2:2. Wśród gospodarzy rezerwowym był Paweł Dawidowicz, a Karola Świderskiego zabrakło w meczowej kadrze z powodu kłopotów zdrowotnych.