Niecodzienna instrukcja od Mourinho i osobliwy jej doręczyciel

11/12/2023, 12:08 GMT+1

W ostatnim niedzielnym meczu Serie A Roma zremisowała na własnym stadionie z Fiorentiną 1:1. Spotkanie, szczególnie w drugiej połowie, było bardzo emocjonujące, a jednym z bohaterów ostatnich minut został sam Jose Mourinho.

Jose Mourinho zawieszony na 4 mecze

Starcie na Stadio Olimpico można było zapamiętać co najmniej z kilku powodów. Głównie z faktu, że gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, po czerwonych kartkach dla Nicoli Zalewskiego oraz Romelu Lukaku.

Mourinho zadziwił

W końcówce ekipa z Rzymu musiała się mocno natrudzić, by dowieźć remis do ostatniego gwizdka sędziego. Drużynie w nietypowy sposób pomógł także charyzmatyczny trener, którego zachowanie uchwyciły kamery telewizyjne.
Mowa o tu o sytuacji z 90. minuty, gdy widać było, jak bramkarz Romy Rui Patricio przygląda się kartce przekazanej przez jednego z chłopców od podawania piłek.
Powtórki nie pozostawiły wątpliwości. Chwilę wcześniej Mourinho chwycił za kawałek papieru, a następnie zwrócił się do chłopca z prośbą, by ten podbiegł w stronę golkipera i wręczył mu instrukcje.
Jak twierdzą dziennikarze "La Gazetta dello Sport", Portugalczykowi nie chodziło wcale o przypomnienie podopiecznemu o konieczności gry na czas. Na kartce miało zostało przedstawione ustawienie formacji defensywnej w przypadku ewentualnego rzutu rożnego w doliczonym czasie spotkania.
Po 15 kolejkach drużyna ze stolicy Włoch ma 25 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Fiorentina jest siódma (24). Prowadzi Inter (38).