Inter odpowiedział Juventusowi. Czołówka odjeżdża rywalom

Akt. 23/12/2023, 23:02 GMT+1

Zespół Interu Mediolan nie zwalnia tempa. Ekipa prowadzona przez trenera Simone Inzaghiego wygrała u siebie z Lecce 2:0 w 17. kolejce włoskiej Serie A i nadal prowadzi z przewagą czterech punktów nad drugim Juventusem Turyn.

Mecz AC Milan – Inter Mediolan

Inter przed trzema dniami odpadł z pucharu Włoch, przegrywając po dogrywce z Bologną 1:2. Mediolańczycy chcieli zrehabilitować się za tamtą wpadkę w lidze.

Inter z kolejną wygraną

Pierwszą bramkę dla Interu zdobył w 43. minucie reprezentant Niemiec Yann Bisseck, a wynik ustalił Nicolo Barella w 78. minucie w akcji, w której efektowną asystę piętą zanotował Austriak Marko Arnautovic.
Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W 84. minucie za niesportowe zachowanie wykluczony został Lameck Banda.
Nerazzurri odnieśli 14. zwycięstwo w sezonie. Komplet punktów zanotowali w czterech grudniowych meczach w lidze.
Marko Arnautovic durante Inter-Lecce - Serie A 2023-24
Przewaga obu klubów nad resztą stawki jest już znacząca. Trzeci w tabeli AC Milan traci do lidera już 11 punktów po piątkowym remisie 2:2 z Salernitaną.
W tym roku zaplanowano jeszcze 18. kolejkę Serie A.